• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
16 Eylül 2021 Perşembe

CHP değerler celladı mı?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı bir etkinlikte yarı çıplak bir adam, semazen kılığına girmiş, ney ve oyun havası eşliğinde dans ediyor.

Bu yarı çıplak adam gerçek bir semazen değil, ancak, başında sarık ve üstte siyah, altta kırmızı iki kat Mevlevi kıyafetiyle sahneye çıkıyor ve yavaş yavaş soyunmaya başlıyor; ney ve oyun havası eşliğinde, önce sarığını sonra kıyafetinin üstünü çıkarıyor ve sahnede yarı çıplak vaziyette sovuna devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Dünya Belediyeler Birliği Kültürü Zirvesi' için düzenlediği gala gecesinde yapıldı bu semazen şovu.

Böylece dünya belediyelerine ülkemiz hakkında kültürel (!) bir tanıtım yapmış olduk!

İzmir Büyük Şehir Başkanı Tunç Soyer de "Cesur adımlar atarak yepyeni bir kültür yaklaşımını oluşturmak zorundayız." diyerek, şu çorak kültür hayatımıza cesur ve yenilikçi bir yaklaşım getirmiş!

İşte CHP, işte kültür!

Daha geçen, Balıkesir'in Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü kutlamalarında da benzer bir kültürel yaklaşıma tanık olduk.

CHP'li Edremit Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ortak girişimi ile zincire vurulan efeler bir kadını zincirlerinden, yani çarşafından kurtarıyor

Lakin bu işte bir yanlışlık yok mu?

99 yıl evvel Edremit düşman işgalinden kurtarılırken çarşafa uzanan el efelerin değil, düşmanın eli değil miydi?

İnsan hayret ediyor?

Dini değerler söz konusu olduğunda, CHP'nin elinin değdiği her şey neden bu kadar ters gidiyor?

Şimdi bu işin tarihsel, sosyolojik ve dini alt metnine girmek faydasız, çünkü bunu yapanların 'anlamak'gibi bir dertleri yok.

Modernlik adı altında mensubu olduğu ülkenin inanç ve sosyolojik değerleriyle dalga geçmek, dini hoşgörüyü yok saymak, bel altı vurmak...

Bu iki olaydan benim anladığım şu: CHP 'sanat' kılıfıyla 'değerler' cellatlığı yapıyor.

Bir gün zincire vurulmuş çarşaflı kadın imgesi, bir başka gün sahnede soyunan semazen...

Her ikisi de müminleri rencide edecek türden...

Hollandalı siyasetçi, ırkçı ve İslam düşmanı Geert Wilder düzenlese bu etkinlikleri 'İslam düşmanı, ırkçı, bölücü, canımızı yakmaya, fitne çıkarmaya, aşağılamaya çalışıyor' der geçeriz ama (boşa koysan dolmaz, doluya koysan almaz), CHP'ye ne diyeceğiz?

Kemal Kılıçdaroğlu 'Arkadaşlar, biz Müslüman bir ülkede yaşıyoruz, partimizde çarşaflı kadınlara rozet takmışlığımız var, çarşafı karanlık imajına dönüştürmeyin, dinimizde semazenliğin sembolik ve manevi anlamları vardır, yanlış yapıyorsunuz' demiş midir?

Kılıçdaroğlu'nun 'değerler' terazisi bu rezillikleri nasıl kaldırıyor?

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!