• $15,6603
  • €16,3561
  • 906.226
  • 2393.41
15 Nisan 2021 Perşembe

CB İletişim Başkanlığı kitabı

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişinin ardından oluşturulan 'İletişim Başkanlığı' ikinci yılında bir kitap yayınlandı.

'2. Yılında İletişim Başkanlığı' adını taşıyan kitap, Başkanlığın geçen yılki faaliyetlerine toplu bir bakış niteliğinde.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u ulusal ve uluslararası meselelere dair Türkiye'nin iddialarını, tezlerini ve haklı duruşunu anlatan açıklamalarından tanıyoruz.

Türkiye'ye yönelik birtakım mahfillerden yapılan dezenformasyon ve kara propaganda faaliyetlerine karşı mücadele eden başkanlığın faaliyet sahası aslında hayli geniş.

Kültür ve sanat konularında yazılar kaleme alan bir gazeteci olarak, CB İletişim Başkanlığı'nca düzenlenen '360 kültür sanat' sergilerini ilgiyle takip ettim; ki aralarında Osman Hamdi Bey'den Kazasker Mustafa İzzet Efendi dijital sergilerine kadar çok sayıda etkinlik yapıldı.

Salgın döneminde gerçekleşen 'Evde Bayram Konserleri', 'İstanbul Yeditepe Konserleri', 'Uluslararası Göç Filmleri Festivali' sponsorluğu, çeşitli ülkelerde açılan Ara Güler sergileri ve mobil gösterim merkezleri Başkanlığın sanat faaliyetlerinden sadece bazıları...

Çeşitli yayın ve tanıtım faaliyetleri de yürüten İletişim Başkanlığı'nın geçen yılki faaliyetlerini iki kapak arasında toplayan 692 sayfalık kitap... Nihayetinde iletişim bir detaylar bütünüdür.

Bu kitap da bütünün bir parçası olarak yayın dünyasındaki yerini alıyor.

DERGİLER ARASINDA KISA BİR GEZİNTİ

Geçen hafta elimize ulaşan edebiyat ve düşünce dergileri arasında Ay Vakti, yeni sayısında, İstiklal Marşı'mızın 100. yılını kapak konusu olarak seçmiş. Şeref Akbaba, Salih Uçak, Selami Şimşek ve İsmail Bingöl İstiklal Marşı'na nakşolunan ruh iklimini çeşitli veçheleri ile ele alıyor.

Aykut Nasip Kelebek'in yayın yönetmenliğinde çıkan 'Olağan Şiir' dergisi iki ayda bir yayınlanıyor. Derginin yeni sayısında Yahya Kemal Beyatlı üzerine bir incelemenin yanı sıra, genç şairlerin üretimlerine yer veriliyor.

80. sayıya ulaşan Şehir ve Kültür dergisi de kapağına İstiklal Marşı'nı alanlardan... Dergide ayrıca kent kültürü ve kimliği üzerine yazıların yanı sıra, dünyanın farklı coğrafyalarından şehir tanıtımlarına, gezi ve inceleme yazılarına da yer veriliyor. Mehmet Kamil Berse'nin yayın yönetmenliğinde çıkan dergi, alanında önemli bir boşluğu dolduruyor.

Üç ayda bir yayınlanan ilim, tarih ve kültür dergisi Siyer 5. yılında... Derginin yeni sayısında bir evrensel iyilik hareketi olarak 'Salih amel' dosyası var. Mehmet Koca, Müslümanların söylem yerine eyleme geçmeleri gerektiğini salık veriyor.

Kültür dergisi Cins'in sayfalarında sinemadan, felsefeye, ramazandan edebiyat yazılarına kadar çok sayıda başlık var. Dergide ayrıca 'yüzyılı anlamak için 100 Türk filmi' listesi de okurları ve seyircileri bekliyor.

<p>Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazete

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Farkında olmadan evinizi kirleten 8 eşya

Hayali pilot olmaktı! Hevesini gidermek için bakın ne yaptı?

Okul bahçesine inşa ettiler! ''böcek oteliyle'' canlıların yaşamını öğreniyorlar