• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
6 Kasım 2023 Pazartesi

Bu ayıp Kitapyurdu'na yeter

İşgalci İsrail ordusu gece gündüz demeden, okul, hastane, ambulans, mülteci kampı gözetmeden, çoluk çocuk, kadın, hasta, yaşlı ayırt etmeden insan öldürüyor, insan!..

2 milyon 300 bin Gazzeli'yi dar bir alana hapseden İsrail, tüm dünyanın gözü önünde kana boyadığı topraklarda soykırım yapıyor.

Filistinli çocukların, kadınların, sivillerin feryadı arşı âlâyı titretirken, vicdan sahibi insanlar, bu vahşete seyirci kalan hükümetleri protesto için sokaklara dökülmüşken, vatandaşlarımız İsrail menşeli ürünlere boykot başlatmışken internet üzerinden kitap satışı yapan Kitapyurdu.com ise liberal sol maskeli siyonist tarihçi Yuval Noah Harari'yi 'ayın yazarı' seçerek reklam vitrinine çıkarıyor.

İnsanın damarına basarcasına hem de...

Ancak yanına kâr kalmıyor; aynı listede yer bulan yazar Yavuz Köktaş, 'Ya Harari'yi ya beni o listeden çıkarın' diyerek tepki gösteriyor.

'Çok satan yazar' olarak lanse ettiği Harari yerine Köktaş'ı listeden çıkaran Kitapyurdu, bu kez Seda Özalkan'ı listeye ekliyor.

Seda Özalkan da bir hadis hocasının ayrılması üzerine başörtülü bir yazarın listeye eklenmesini kasıtlı bir tercih olarak görüyor ve 'Beni de listeden çıkarın' diyor.

Zincirleme şekilde pek çok abonenin protestosuna maruz kalan Kitapyurdu, nihayetinde yazılı bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyor ama özrü kabahatinden büyük!

Kitapyurdu, 'sudan çıkmış ak kaşık' muamelesi yaptığı maskeli siyonist Harari'yi övüyor.

Harari'nin İsrail hükümetine olan tepkisinden dem vuruyor, kitaplarının Türkiye'de 1 milyondan fazla sattığının altını çiziyor.

Bu üstenci tavrıyla Kitapyurdu, her gün canıyla, kanıyla vatanını savunan Filistinlilerin hatırasına (en hafif tabirle) ayıp etti ve bu ayıp bu şirkete yeter de artar.

Üstelik yaptığı açıklamada okurlarını 'yarım bilgi' ile yanıltan Kitapyurdu, Harari'nin İsrail hükümeti karşıtı olduğunu söylüyor ama aynı Harari'nin 'vatandaşlarını koruma hakkı var' diyerek İsrail'in katliamlarını dolaylı olarak desteklediğini gizliyor.

Gazze'de yaşananlara kör ve sağır kalan, 'Her iki tarafı da kınamalıyız' gibi sade suya tirit açıklamalarda bulunan Harari, Hamas'ı terör örgütü olarak tanımlıyor.

Tek özelliği, Netenyahu muhalifi olmak, ancak bunun Filistin davasına destek vermek, yaşanan soykırım karşısında nedamet getirmekle ilgisi yok.

Pek çok uluslararası şirkete danışmanlık yapan bilim adalarından Profesör Çetin Kaya Koç'a göre de Harari bir kişi değil, koca bir ofis dolusu siyonist yazardan oluşan bir şirket ve yazdıkları da dikkatlice kaleme alınmış siyonist propagandadan ibaret.

Nitekim Harari, 19 Ekim'de Washington Post'ta kaleme aldığı yazısında, Hamas'ın İsrail'de 'katliam' gerçekleştirdiğini ve İsrail'inse vatandaşlarını koruduğunu söyleyerek nerede durduğunu zaten göstermişti.

Kitapyurdu ticari bir şirket anladık ama en azından (Köktaş'ın dediği gibi) haassiyet gösterip sadece bir kişiden gelecek kazanç için reklam yapmaktan geri duramazlarmıydı?

'İsrail insani değerler için savaşıyor' tarzı sol liberal soslarla Siyonizm lehine açıklamalarda bulunan radikal Yahudi ve LGBT'li Harari'nin durduğu yer çok açık.

Peki, 'Kitapları 1 milyon sattı' diyerek Harari övgüsü yapan Kitapyurdu'nun durduğu yere ne demeli!

TRT Tabii'nin orijinal içeriklerinden Rumi'nin ikinci sezonu, platfromdaki yerini aldı. Toplamda üç

Kaan Yıldırım ve Devrim Özkan 'Rumi'nin bilinmeyenlerini anlattılar

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı

Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal tercihini yaptı! İşte dev derbinin 11'leri...

Dikkat: Bu otomobiller 350 bin TL ile 450 bin TL arası! Kaçıran adeta pişman oluyor