• $32,4101
  • €34,5783
  • 2448.27
  • 9779.18
30 Mart 2024 Cumartesi

Amerikan koalisyonuna oy yok!

Tiyatro Oyuncuları Derneği başkanı yönetmen İsmail Yeşilbağ, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısı epey sert cümleler içeren bir basın açıklamasına imza attı.

Haklı bir serzenişi vardı; her yıl uzun paragraflardan oluşan dünya tiyatro günü bildirilerinin tiyatronun hiçbir sorununu çözmeye yetmediğini söylüyordu.

Zülfü Livaneli'nin (hangi başarısından ötürü bilinmez) Ekrem İmamoğlu'na oy istediği bir ortamda İsmail Yeşilbağ'ın da söyleyecekleri vardı.

'Sanatçı elbette muhaliftir ama önce emperyalizme muhaliftir' diyor Yeşilbağ.

'Kendi ülkesinin cumhurbaşkanını sürekli karalamaya çalışıp emperyalist ülkelerin cumhurbaşkanları ile samimi pozlar verenler sanat yapmakla birlikte Türkiye'mizin sanatçısı değillerdir' diyor.

'Küresel emperyalizmin eli kanlı öncüsü ve Siyonist İsrail destekçisi ABD başkanı Joe Biden'ın Türkiye'mizde kurduğu muhalif koalisyonu destekleyen sanatçılar sanat yapmakla birlikte Türkiye'mizin sanatçısı değillerdir' diyor.

Yarın yerel seçim var.

'Amerika'nın kurduğu koalisyona destek verenler Amerika'ya hizmet etmektedir' diyen Yeşilbağ'ın sandık yorumuna gelince... 'Muhataplarımız Amerikan koalisyonunda yer alınca bizler de açıkça Türkiye'mizi, yerli ve milli koalisyonu destekliyoruz.'

Yeşilbağ'ın bu sözleri, ABD başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a rakip olan Biden'ın, bir konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sözlerini hatırlattı bana.

Biden, muhaliflere destek vererek, Türkiye'deki iktidarı değiştirebilecekleri yönünde skandal sözlere imza atmış ve onun bu sözleri Türkiye'deki muhalefet çevreleri tarafından coşkuyla karşılanmıştı.

Biden ve muhalefet avucunu yaladı.

Ekrem İmamoğlu'na gelince... ABD'li düşünce kuruluşlarından ve Batılı elçilerden aldığı desteğe şahit olduk. Aynı çevreler Kandil'deki teröristleri de besleyip büyütüyorlar. İmamoğlu'nun destekçilerinden birinin de Kandil olması ne tesadüf!

Eski HDP milletvekili Altan Tan olan biteni itiraf etti: PKK destekçileri İmamoğlu'na oy verecek.

Yarın seçim var; şer cephesini püskürtmek için mühür bir kez daha elimizde...

<p>Popstar Bayhan yarışmaya katıldığı dönemde büyük ses getirmiş, daha sonra da şarkıcılığı hiç bıra

Bayhan'dan Frank Sinatra yorumu

Piknikçiler Dicle Nehri kıyısını çöplüğe çevirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Nisan 2024)

Filistinliler Gazze'nin kuzeyine dönüyor!