• $17,9294
  • €18,3202
  • 1029.51
  • 2795.06
2 Mart 2018 Cuma

Youtuber’lara eğitim şart

Yeni popüler mesleğimiz Youtuber olmak onu anladık. Sosyal medya fenomenlerinin gördüğü ilgiyi eminim ki hayatını sanata adayan insanların hiçbiri görmemiştir. Haydi gençler bir şeyler yapıyor, destek olalım, köstek olmayalım, herkes bir şekilde parasını kazansın dediğimiz her şeyi normalleştirdiğimiz bir dönemdeyiz. Ancak küfürü, hakareti, argonun en ağırını da kimse kusura bakmasın normal karşılayamayacağız. Bahsettiğim kişi Youtube’da makyaj videoları paylaşan Danla Bilic. Sadece makyaj videosu paylaşarak kazandığı bu popülerliği, saygısız hal ve hareketleriyle hepimizin gözüne sokuyor. Bir de “Sizin örnek olmanız gerekir” diyen takipçilerini “Niye ben öğretmen miyim?” şeklinde azarlıyor. Kimse senden öğretmen olmanı beklemiyor. Ama saygı kurallarını bileceksin. Hele ki seni takip eden birçok kişi varken oradan küfürlü videolar atman olayın en son noktası oldu. Hani özgüvenin, hani duruşun… Sana her kötü yorum yapan, eleştiren kişiye, küfür ve bir şekilde bağırarak tepkini göstermek nedir?

Jet Sosyete’de eksik olan ne?

‘Jet Sosyete’ 2’nci bölümde de hayal kırıklığı yarattı. İlk bölüm reytingleri çok iyi çıkan dizi 2. bölümde ‘Çocuklar Duymasın’ karşısında hezimet yaşadı. Ki o akşam derbi maçı olmasına rağmen izleyici ‘Çocuklar Duymasın’ı tercih etti. ‘Jet Sosyete’de kadro muhteşem… Ekranda çok görmediğimiz oldukça başarılı oyuncular var. Eminim ki yeni yıldızlar çıkacaktır içinden… Ama dizide eksik olan bir şeyler var. ‘Avrupa Yakası’ndaki eğlenceli, güldüren enerji maalesef burada olmadı. Acil eksiklikler bulunup, senaryo vs. değişikliğine gidilmezse yapım ve oyunculara gerçekten yazık olacak.

POPSTAR VE AYRI TELDEN 4 JÜRİ

Bir tekrar deneme daha Osmantan Erkır’dan… Kadronun demirbaşı Bülent Ersoy tabii ki… Diğer jüri isimleri birbirinden farklı… Deniz Seki ve Can Bonomo’nun yaptıkları müzik ve seyircisi farklı… Armağan Çağlayan’ı söylemeye gerek yok. Sivri dili sayesinde tanındı. Bu yüzden ayrı telden dört jüri üyesi bana göre… Ekranlarda dizilerden geçilmediği dönemde tam ‘O Ses Türkiye’de bitmişken müzik programı yapmak akıllıca bir hareket… Ama bu kavga- dövüşlü yarışmaların dönemi bitti… ‘O Ses Türkiye’ gibi şarkı yarışmaları artık eğlence tadında seyirciye sunuluyor. Şimdi bu Popstar jürisinde gerilim olacağı kesin. Bu gerilimden seyirci hoşlanır mı? görelim bakalım.

SALI AKŞAMLARI REKABET KIZIŞACAK

Beklenen dizi “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” bu ay ekranlarda olacak. Dizinin yayın günü salı olarak belirlendi. Yapım, o akşam yayımlanan üç büyük dizinin korkulu rüyası olmaya geliyor.

Bu üç izlenen yapımın karşısına bu diziyi yayına sokmak belli ki yapımcının projeye çok güvenmesinden kaynaklanıyor. Kenan İmirzalıoğlu’yla ekranlarda rekabet kuşkusuz kızışacak. Karşısında kendini olduğu yere iki yıldır çivileyen “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, bu yılın yıldızı “Ufak Tefek Cinayetler” ve “Kadın” dizisi var.

Hepsinin izleyici kitlesi oturdu. Şimdi bu dizilerden seyirciyi koparıp sezon ortasında yeni bir diziyi geçirmek zor bir iş…

Bakalım bunu başarabilecekler mi?

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor