• $16,3666
  • €17,4804
  • 973.591
  • 2411.29
24 Temmuz 2011 Pazar

Yaz ekranından en taze öneriler

Birçok kişi için hala en masrafsız ve eğlendirici etkinlik, televizyon izlemek. Yazın televizyonlar önemini kaybediyor gibi görünse de, sezonu evinde geçirenler için daha da önem kazanıyor. Fakat toplam izleyici sayısı bir hayli düştüğü için TV kanalları da yazı tekrarlar ve maliyeti az projelerle geçirmeye çalışır. Bu yaz da aynı şey gerçekleşiyor. Kanalların bize sunduğu kısır seçenekli ortamda, ben kendim için bir şeyler buldum. Bu hafta sizinle onları paylaşacağım.
Önce Mesut Yar'dan başlayalım. Mesut Yar, CNN Türk'te 'Burada Laf Çok' adında bir program yapıyor. Seçtiği konuklar, konuştuğu konular ve içindeki gazetecilik ruhunun dışa vurulduğu 'Manşetler' kısmı oldukça başarılı. 'Kilo verdikten sonra sempatikliğini yitirdi' sözlerine meydan okurcasına, sempatikliğini de kullanarak iyi bir iş çıkartıyor Mesut. Hemen hemen her programında, ertesi gün gazetelerin magazin servislerinde çıkacak manşetler sunuyor izleyenlerine.
Fatih Türkmenoğlu'nun sunduğu 'Hayat Gezince Güzel' ise kaçırılmaması gereken bir diğer program. Her yaz Ege ve Akdeniz sahillerinden alternatif bölgeleri ekrana getiren Türkmenoğlu, hem tatile çıkamayanlara hem de tatil için yeni bir rota arayanlara tavsiyelerde bulunuyor.

Lerzan'dan başarılı bir performans
Yazın sürprizi ise Lerzan Mutlu. Lerzan daha önce yine aynı isimle (Yüksek Topuklar) yaptığı sabah kuşağı programında adeta harikalar yaratıyor. Sabah programlarındaki sıradanlığın dışında çok iyi isimleri ağırlıyor. Nazlı Ilıcak, Zülfü Livaneli gibi isimlerle dişe dokunur konuları konuşuyor. Programın dekoru gayet sade ve şık. Bir masanın başında konuklarını ağırlayan Mutlu, doğal hali, net tavırlarıyla başarılı bir işe imza atıyor. Yalnız ufak bir konu var kafama takılan. 'Yüksek Topuklar' ismi hedef kitlesi bayanlar olan ve gündüz kuşağındaki bir program için mantıklı olsa da, bu programı çok da karşılıyor gibi değil sanki.
Yazı ekrana en iyi taşıyan kanallardan biri bence NTV. Burcu Esmersoy'un programı Yaz Gecesi ve Yekta Kopan'ın artık klasikleşmiş Gece Gündüz'ü çok kaliteli ve doyurucu programlar.
Bir de magazin severler için tavsiye verelim. Show TV'nin yıllardır hafta sonlarımızı şenlendiren ekibi bu dönemde 'Yaz Sürprizi' ismiyle her gün ekranda. Birbirinden başarılı muhabir arkadaşlarımızın ve Show TV İç Yapımlar ekibinin eline sağlık. Zevkle izliyoruz.
Haftaya görüşmek üzere

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu