• $8,3574
  • €9,9369
  • 486.206
  • 1402.11
2 Ağustos 2019 Cuma

Yalısında öğretmenlik yapıyor

Sezen Aksu, kimleri kazandırdı müzik dünyasına yıllardır. Sertab Erener, Işın Karaca, Aşkın Nur Yengi, Levent Yüksel… Kimler kimler… Elinin değdiği herkes bir yerlere geldi. Kendisi bu aralar her ne kadar kabuğuna çekilmiş olsa da, konser vermese de elini eteğini müzikten hiçbir zaman çekmedi. Şimdi de yalısında hiçbir bütçe talep etmeden gençlere destek vermeye devem ediyormuş. Alternatif müziğin yeni isimleri Evren Can Gündüz, Ceylan Ertem, Gaye Su Akyol, Deniz Tekin, Nil İpek gibi yıldızı parlayan gençlerle buluşup, yeni fikirler üretip şarkı yapmaya devam ediyormuş. Sezen gibi bir müzik fabrikası daha gelmedi. Gençlerin üzerinden elini hiç çekmemesi takdire şayan… Eminim çok güzel şarkılar, besteler yapılıyordur o evde. En kısa zamanda dinleriz umarım.

Hadise’ye Kıbrıs’ta bir şeyler oluyor

Hadise, Reymen’in ‘Ela’ şarkısına çektiği videoyla sosyal medyanın en çok konuşulan olayı oldu. Ahmet Hakan, kendi köşesinde bu görüntüler için nokta atışı söylemlerde bulunurken ben olaya farklı bir pencereden bakacağım. Dikkat ettim Hadise ne zaman Kıbrıs’a konsere gitse, ona bir haller oluyor. Tatilde, İstanbul’da yapmadığı, yayımlamadığı bu tip video ve fotoğrafları, hep Kıbrıs’ta olduğu zaman paylaşıyor. Kıbrıs konserleri Hadise’de başka bir etki yaratıyor. Ya havasından ya suyundan bilemiyorum. Belki de Hadise Kıbrıs’ta birine âşık oldu, hep ona bu mesajlar. Bu video ve görseller yakın zamanda çoğalınca, yoksa karşılıksız bir aşka mı tutuldu sorularını akıllara getiriyor açıkçası.

Heykel için neden Aleyna seçildi?

Bildiğiniz gibi Madame Tussauds Müzesi, Aleyna Tilki’nin müzenin İstanbul’daki şubesi için balmumu heykelinin yapılmasına karar verdi. Aleyna’da bu teklifi kabul etti. 200 bin dolara mal olacak eser için Aleyna’nın vücut ölçüleri çoktan alındı bile. Ancak Aleyna’nın seçilmesinin birçok nedeni olduğunu öğrendim. Londra’daki ekip, Türkiye’de yaptıkları araştırmada 5 isim üzerinde karar kılıyor. Sektörde konuşulan iddialara göre, bu isimler arasında Hadise ve Edis de var. Ancak son aşamasında bir kadın olmasına karar veriliyor. Edis direkt elenirken Tilki’nin genç olması, fan kitlesinin şu an herkesten daha fazla olması, popülerliği seçilmesinde büyük etken oluyor. Müzeye 7’den 70’e herkesin gelmesi ve ziyaretçi yoğunluğu hesaplanarak bu işte en hızlı geri dönüşümü Aleyna’nın fanlarından alacaklarını düşünüyorlar. Sosyal medyasının ve fanlarının etkisi büyük anlayacağınız.

Ajda Pekkan Sinan Akçıl’a küstü

Ajda Pekkan bu aralar hem kızgın, hem kırgın birilerine. Kim bu birisi; Sinan Akçıl... Her yaz Ajda’nın albümü çıkmadan yaz gelmez biliyorsunuz ve Ajda yine bu yaza bomba gibi bir albüm yaptı. Albümde çok iyi şarkılar var ve hepsi hit denecek kalitede. Ancak Ajda çıkış şarkısını Sinan Akçıl’ın kendisine verdiği “Canın Sağ Olsun” ile yaptı. Ajda aslında bu şarkı yerine albümden başka bir eserle çıkış yapmak istemiş ancak Sinan Akçıl’ın ısrarları üzerine onu kırmamış. Fakat Ajda istediği çıkışı yakalayamayınca şu aralar oldukça kızgınmış. Zaten Sinan Akçıl görüntülerini klipten çıkartması da sebepsiz değilmiş anlaşılan. Artık Sinan, Süperstar’ın gönlünü nasıl alır bilinmez ama şimdiden çok daha iyi bir şarkı yapmazsa bu iş zor görünüyor.

RAPÇİLER POPÇULARA SAVAŞ AÇTI

Pop müzik dünyasındaki gerileme rapçilere yaradı. Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen rapçiler arka arkaya albüm yaparak adeta popçulara meydan okuyor. Norm Ender’in ‘Mekanın Sahibi ‘şarkısıyla başlayan atak, Ezel, Ceza, Killa Hakan ve Ben Fero’nun “Fight Kulüp” şarkısıyla daha da karıştı. Klip, trend videolarda 7,8 milyon izlenmeyle bir numarada yer aldı. Şarkının ismi de manidar.

Popçular zamanında rapçilere albümlerinde çok yer verdiler.

Rap müziğin bu kadar duyulmasında birçok popçunun da yeri var. Demet Akalın, Mustafa Sandal, Hadise, Hande Yener albümlerinde ufak ufak yer verdi aslında geçmişten beri rapçilere. Ama şimdi pop dünyası biraz mağlup bu müzik savaşında... Kendilerini güncellemediler, gençliğe hitap etmeyip fabrikasyon şarkılar yapmaya devam ettiler. Hâlbuki nesil başka bir şey arıyordu. Eller havaya müzik kültürünü hiç benimsemediler. Aşk şarkılarından ziyade kendilerini ifade edecekleri bir şeyler arıyorlardı ve bunu rapçiler başardı. Şimdi büyük bir savaş başladı popçular ve rapçiler arasında. Görünen o ki, rapçiler bu yaşanan savaşın galibi olacak.

<p>İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın eşi Carrie Johnson, hamile olduğunu Instagram hesabından duy

Boris Johnson 7. kez baba oluyor

Yurt genelinde yangınlar bu merkezden takip ediliyor

Komana Antik Kenti'nde kazı çalışmaları başladı

Trabzonspor, bugün 54. yaşını kutluyor.