• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
19 Nisan 2019 Cuma

Viyana'da bir hafta sonu

Tarih, müze, saray, opera ve özellikle sanat meraklısı biriyseniz mutlaka Avusturya’nın başkenti Viyana’yı ziyaret edin derim. Hafta sonu Viyana’da buram buram tarih kokan bir seyahat yaptım. Özellikle sevgili Atilla Doğudan’a ait olan Do&Co Hotel’in misafirperverliği ve Viyana’nın merkezindeki konumu ve bir Türk’ün imzasının olmasıyla ayrı gurur yaşadım. Sokakları, imparatorluk sarayları, Aziz Stefan Katedrali, Viyana Devlet Operası, Belvedere Sarayı, sokaklardaki müzik sesleri, opera binasının önündeki dev ekranda sandalyelerde canlı canlı opera izleme keyfi, dev markaların yan yana tarihi binaların içindeki mağazaları, caddelerde müziğe ve sanata dair her şey rüya gibiydi. Şehrin trafik problemini en aza indiren metro. Ulaşım tüm Avusturya içinde metro üzerinden yapılmak üzere planlanmış. Eğer biraz yön bilginiz varsa metroyla her yere ulaşmak çok basit.

Selami Şahin ve ‘Baştan Başa Sen’

Selami Şahin denince akla müzisyenliği ve şarkıları dışında ne gelir ki. O Türk müziğine öyle güzel şarkılar kazandırmış bir üstat ki, artık çoğu şarkısı klasikler arasında. “Baştan Başa Sen” albümü de tam bir arşiv değeri taşıyan albüm olmuş. 12 şarkı da birbirinden güzel. Albüm tüm dijital platformlarda mart ayından itibaren yayımlandı. Kariyerinin en iyi albümlerinden biri olarak tanımladığı bu çalışmasını dinleyin derim. Albüm ve albümün ilk klibi “Sen Bela mısın Başıma” videosu şimdiden hayırlı olsun. Selami Şahin hayranlarının kulaklarının pası silineceğe benziyor.

Bambaşka bir Demet Akalın

Demet her albümüne özenir, maddi manevi hiçbir şeyden kaçmaz. Sektörde bu işe, şarkılara, aranjelere, kostüme, albüm kapağına A’dan Z’ye büyük emek veren nadir şarkıcılardan şüphesiz. Ama bu albüm heyecanı bir başka Demet’te… İlk önce albüm çıkmadan fotoğraflarını yayımlamaya başladı. Sonra da tüm albüm şarkılarını tek tek paylaştı. Yine çok güveniyor albüme. Şarkılar da eski Demet şarkıları havasında. Bir çok hit var benim dinlediğim. Bu yaz Demet Akalın’ın “Ateş” albümüyle yanacağa benziyor. Demet’i de yorucu ve yoğun bir yaz bekler. Bakalım yazın ilk hitinden sonra Demet’in karşısına hangi popçu çıkacak…

Serdar’a herkes albüm yapar

Serdar Ortaç, müzik dünyasında yine bir polemiğin başrolünde buldu kendini “artık albüm yapmayacağım” açıklamasıyla. Serdar, bestelerini düzenlemek için gönderdiği aranjörlerin kendisinden iki araba parası istemesinden dert yanınca, Serkan Kaya ve Hande Yener’den esprili ve bir o kadar da manidar yanıtlar aldı. Birisi Serdar’ın parası bitti galiba derken, diğeri Serdar’ın kumar zaafına göndermede bulundu.

Her şakanın altında gerçek vardır ya aslında her iki şarkıcının da verdiği cevap doğru sayılır. Serdar’ın parası bitti mi bilinmez ama eski maddi gücüne sahip olmadığı aşikâr. Kumar zaafını ve kaybettiği paraları duymayan ve bilmeyen yok zaten. Ama Serdar gibi bir müzik adamının para yüzünden müzikten uzaklaşması çok yazık. Serdar Ortaç şarkılarını seversiniz, sevmezsiniz bilemem ama herkesin diline dolanmıştır. Popüler müziğin en önemli isimlerinin başındadır kesinlikle.

Eminim Serdar Ortaç’ın arşivinde daha neler vardır neler. O düzenlenmek üzere aranjörlere gönderdiği şarkılar boşa gitmez. Bu ülkede bir sürü müzik adamı, yapımcı Serdar’ın şarkılarına bir el verir ve albüm çıkar bence.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı