• $31,5252
  • €34,2976
  • 2128.35
  • 8919.94
25 Ocak 2019 Cuma

Twitter kullanıcıları dikkat!

Neden özellikle Twitter kullanıcılarının dikkat etmesi gerektiğini vurguluyorum. Çünkü bir kullanıcı olarak son zamanlarda birçok bankanın sosyal medya üzerinden ödül dağıtmasına ve linki tıklayın reklamlarına denk geldim ki, hatta bu mesajları retweet yapan ortak arkadaşlarım da oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tüm vatandaşları uyarmak için açıklama yapmak zorunda kaldı. Bankaların sosyal medya hesabıymış gibi açılan hesaplardan çekilişle araba, cep telefonu veya internet hediyesi vaat eden dolandırıcılar, linki tıklayan ve istenilen bilgileri giren kullanıcıların banka hesaplarını boşaltıyor. Arkadaşlar unutmayın ki hiçbir banka size araba veya cep telefonu hediye etmez, hatta o bankada milyonlarınız olsa bile.

Bakan Soylu, haklı olarak Twitter’ın yetkililerine de seslendi. Twitter bu konuda daha titiz olmak zorunda. Siz siz olun bu oyunlara sakın gelmeyin.

Sosyal medyada tehlike büyüyor

‘Amerikan Psikoloji Birliği’ yaptığı açıklamada sürekli kendi fotoğrafını, yediği içtiği, gezdiği mekânları, kıyafetlerini paylaşmanın psikolojik bir rahatsızlık olduğunu açıklamış. Bu ruhsal rahatsızlığın sebebi; üstünlük duygusu, kendini özel zannetme, beğenilme ve hayranlık beklentisiymiş. Ve işin daha da tehlikeli kısmı henüz tam oranları net bir şekilde bilmesek de intihar vakalarının yüksek oranda olmasıymış.

Sosyal medyadan takip edilen kişilerin gösterişli hayatlarını görerek neden ben bu hayatın içinde, onlar böyle yaşarken, ben yaşayamıyorum, neden onda var, bende yok, neden o mutlu ben mutsuzum gibi kendine birçok soru soran gençler, hele ki depresyon sürecindeyse tam da intihara teşebbüs etmek için tüm gerekli doneleri elde etmiş oluyormuş. Bu yüzden de tüm dünyada bu psikolojik rahatsızlıklardan dolayı intihar vakaları oldukça artmış. Anneler, babalar, tüm aile bireyleri lütfen dikkat edelim. En azından çocuklarına hayatın bu kadar basit olmadığının farkına varıp, biraz daha yaşamın sosyal medyadan ibaret olmadığını, hayatın çok güzel ama zorluklarının da olduğunu, hiç çalışmadan bir şeylerin başarılamayacağını, o resimlerin bir aldatmaca, görsel bir yalan olduğunu anlatalım.

Dışarıda çok güzel bir hayat var şartlar ne olursa olsun.

Dilan ‘Çukur’a düştü

‘Çukur’ dizisinin oyuncusu Dilan Çiçek Deniz’in hızına yetişmek ne mümkün… Diziyle yıldızı parlayan oyuncu, son 1.5 senedir özel hayatıyla gündemden düşmüyor.

Dizi başladığında Okan Can Yantır’dan ayrılan daha sonra Furkan Andıç’la görüşmeye başlayan Deniz, şimdilerde ise Berrak Tüzünataç’ın eski erkek arkadaşı Birkan Sokullu ile flört halinde…

İyi bir oyuncu olmak istediğini her fırsatta dile getiren Çiçek, bu yanlış hamlesiyle kariyerini zora sokuyor. Maalesef Dilan’ın oyunculuğunu değil, özel hayatını konuşmaya başladık. Umarım bir an önce bu duruma el atar.

<p>Daha önce yaban hayatıyla ilgili birçok video çeken 47 yaşındaki Tutar, son olarak Gümüşhane dağl

Yaban keçileri ve ayılar böyle görüntülendi

Belçika'dan Gazzelilere yardım malzemeleri

ABD'yi kar fırtınası vurdu: Otoyollar kapalı

Gazze'ye uçaklarla insani yardım bırakıldı