• $16,9248
  • €17,3949
  • 961.3
  • 2371.25
18 Eylül 2020 Cuma

Tek şarkı ile bu kadar oldu! Balon söndü

Tek şarkısı “İsyan” ile üne kavuşup, ondan sonra yeni şarkı üretemediğini daha önce yazmıştım. Ama şarkı da kurtaramadı onu daha sonraki hal ve tavırları yüzünden. Hep bir problem yaşadı basınla... Agresif, sinirli, bir Halil Sezai vardı hep karşımızda.

Bir şeylere isyanı olduğu kesin, tavırlarından hep belliydi. Ama bu son olay, onu bu tek şarkısı bile affettiremez. Senin sanatçı kimliğin haklı bile olsan, senden yaşça büyük bir adamı, etrafına adam alıp, sopayla dövme hakkı vermez. Zaten istediğin vasfa sahip ol kimseye verilmez bu hak. Bu ülkede savcı var, hakim var, polis var, emniyet var. Ararsın, kayıt alırsın şikayetçi isen bildirirsin. Bu ülkede senin gibi kişiler yüzünden, sokak kavgası yüzünden, kaç kişi öldü. Ya o amca vurduğun bir darbe ile ölseydi. Bu mu sizin sanatçı, aydın kişiliğiniz. Çıkıp şu saatten sonra özür dilemek hiçbir işe yaramaz.

İKİNCİ SEZON BEKLENENİ VERMEDİ

Açıkçası 1. sezonu nefesim kesilerek izlediğim için 2. sezonu yayına girdiği gün hemen izleyenlerdenim. Ama ikinci sezon bana ilk etkiyi vermedi. Çok ağır ilerledi. Heyecan yoktu. Sadece son bölümde biraz hızlandı ve final beni meraklandırdı. Sanırım bunu gelecek sezonun ön fragmanı gibi görmeliyiz. 3. sezonda aynı tempoda gelirse izleyici için büyük hayal kırıklığı olur.

KİMDİR BU ZEN-G?

Yaklaşık 10-15 gündür farklı mecralarda karşıma çıktı Zen-G ismi. Sadece işimiz gereği okuduğumuz gazetelerde değil; sosyal medyada, TV’de, radyoda da karşılaşınca, “Kimdir bu Zen-G?” dedim ve baktım.

Rap kültürünün Türkiye’de yükselişe geçmesinden sonra, neredeyse herkesin rap söyleme sevdasıyla bir şeyler yaptığı sektörde, bu ismi de yeni çıkan ve rap rüzgarıyla yükselmek isteyen biri zannetmeyin. Bu yola Kenan Doğulu'nun yapımcılığını yaptığı 'Tahribad-ı İsyan' grubuyla çıkan Zen G, kariyerine solo albümüyle devam ediyor.

Bu sektörden milyonlarca lira kazanan pop şarkıcılarının bile uzun süredir yapamadığı bu derece kaliteli bir klip izlemedim. Zen-G, alternatif bir yoldan geliyor olmasına rağmen son derece sinematografik, renkleri ve dokusuyla dikkat çeken bir klibe imza atmış. Zen-G, batı kökenli bir müzik türü icra ediyor gibi görünse de, iş buram buram Anadolu kokuyor... Bu çalışmanın birleştirici bir özelliği var. Bana kalırsa, Zen-G’nin yaptığı iş, turizm anlamında da o bölgeye turist çekecek kadar bir tanıtım filmi niteliğine de sahip. Sadece müziğine değil, vizyonuna da saygı duydum. Bu çocuğu takipte kalmanızda fayda var.

RENKLİ DÜNYALARDA KORONAVİRÜS YOK SAYILIYOR

Herkes laf söylemeye gelince işine, gücüne toplu taşıma ile gidenleri, fabrikada çalışan emekçileri ve esnafı eleştiriyor, kalabalığa girdi diye. Bir de bizim magazin dünyasında öyle tipler var ki Şevval Şahin gibi hâlâ parti yapmaya devam eden, maske takmayan, partiden sonra “10 kişinin testinin pozitif çıkmasına abartılacak bir şey yok” diyen. Bu ve bunun gibi ünlülerin duyarsız hallerinden dolayı hastalığın artmamasını beklemek delilik olur. Virüs zaten setlere, müzisyenlere, fenomenlere ve daha birçok tanınan isme bu şekilde bulaşmaya devam ediyor. Sorarsan bunlar toplumun en elit ve kültürlü kesimi.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı