• $31,5336
  • €34,252
  • 2120.83
  • 8941.34
21 Eylül 2018 Cuma

Şöyle bir dizi yolculuğuna çıkalım

Bu hafta yeni başlayan dizileri izlerken, birkaç senaryo bana eski senaryoları güncel hale getirip yeniden önümüze sunmuşlar hissi verdi. Yine diyorum. Ve ne varsa Yeşilçam’da var.

“BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA”

İlk izlediğim dizi atv’de yayımlanan ‘Bir Zamanlar Çukurova’ oldu. Yeni yüzlere şans verilmiş, dizide. Yapımın iki ana karakterine Vahide Perçin eşlik ediyor. Avrupa Yakası’ndan tanıdığımız Bülent Polat da dizi için büyük bir sürpriz. Senaryoya göre yapım İstanbul’dan başlayıp Adana’da devam edecek gibi… Şimdilik bilindik hikâye gibi görünse de bu dizi bence ekranlarda eğer seyirciyi senaryoyla sıkmazlarsa uzun soluklu olabilir.

“BİR DELİ RÜZGAR”

Fox ekranlarında yeni başlayan dizinin ilk bölümü güzeldi. Eski Yeşilçam filmlerinin kısa özeti gibi geldi ilk bölüm. Ve ünlü olma aşkının hem geçmişte hem bu devirde ve her devirde olduğunu, eski gazino kültürünü, assolistliği, Yeşilçam’da birçok yıldızın daha sonra ne kadar zor şartlarda yaşadığını örneklerle sundular. Hatice Arslan’ın daha ilk bölümde vurulması ‘Acaba diziden mi ayrıldı’ şeklinde bir merak uyandırdı. Dizinin hem kadın hem erkek genç oyuncuları da çok başarılı… ‘Bir Deli Rüzgar’ bakalım seyirciden tam not alacak mı?

VE “GÜLPERİ”

Bu dizi Show TV için önemli bir yerde kalır. Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen birbirine kesinlikle yakışan bir çift olmuşlar. Çocuk oyuncular da özenle seçilmiş özellikle Nurgül Yeşilçay’ın kızını oynayan Aleyna Özgeçen güzelliğiyle birçok yapımcının dikkatini çeker. Hafif bir Hülya Avşar havası da var sanki. Dizinin konusu tam da anne-çocuk arasındaki problemleri gösterip, bir annenin çocukları için verdiği mücadele olunca bence dizinin tutmaması imkansız olur...

KESiNLEŞEN DiĞER YAPIMLAR

Onlardan biri de Tolgahan Sayışman’ın başrolünde oynayacağı ‘Bir Umut Yeter’ 27 Eylül de Fox ekranlarında. Bebekleri olmayan bir ailenin kıyıya vuran sandalda buldukları bebekten sonra değişen hayatlarını konu eden dizinin fragmanı izleyenlerden tam not aldı.

Kerem Bürsin ve İbrahim Çelikkol’un yeni dizisi ‘Muhteşem İkili’ de Kanal D’de çok kısa bir süre sonra ekranlarda. Tango & Cash filminin yerli uyarlaması olacak dizide, bakalım bu iki isim bir arada nasıl olacak?

Nehir Erdoğan ve Burak Hakkı’nın başrollerinde yer alacağı İkizler de bekleyiş içinde…

Erler Film yapımcılığında ekranlarda olacak. İkiz kardeşlerin etkileyici hikâyesi anlatılacak.

Uzun zamandır sessizliğini koruyan Kıvanç Tatlıtuğ, büyük bütçeli bir diziyle izleyicisi karşısında olacak. Çarpışma dizisinin kadın başrol Zeynep karakteri için Cansu Dere’yle görüşmeler devam ediyor. Dizi polisiye bir yapım olacak.

Tüm dizilere yeni sezonda başarılar dilerim. Umarım kimsenin emeği boşa gitmez.

<p>Beylikdüzü'nde denetim yapıldığı sırada 'Dur' ihtarına uymayan abartı egzozlu ve kasksız motosikl

Beylikdüzü'nde film sahnelerini aratmayan kovalamaca

ABD'yi kar fırtınası vurdu: Otoyollar kapalı

Gazze'ye uçaklarla insani yardım bırakıldı

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu