• $31,1301
  • €33,8433
  • 2035.61
  • 9334.13
18 Ocak 2019 Cuma

‘Sosyal deney’ programları neden yok

Bu ara sosyal medya- da önüme düşen videoları gördükçe, neden bizde bu sosyal deneyler bir ulusal kanalda gösterilmiyor ve program olarak yayımlanmıyor diye düşündüm.

Bir dönem sadece TRT 1’de yapılmıştı ama o da çok uzun sürmedi. Çin’de yapılan bir sosyal deneyde, bir evsizin restorandan kovulmasına tepki veren bir Türk müşterinin hem ihtiyaç sahibi birine nasıl davrandığını hem de anlamlı mesajını izlemek, en son da Norveç’te bir otobüs durağında montu olmadığı için üşüyen çocuğa durak ta bekleyenlerin davranışları çok güzeldi. Ben bir yapımcı olsam hem bu sosyal deney programlarını ekrana taşır, hem de faydalı bir programa imza atmış olurdum. Eminim ki, işlenecek ve yapılacak güzel konular vardır. Türk halkının yardımseverliğini ve duygularını ekranlara taşımak hoş olur.

Çünkü her gün sokaklarda biz böyle binlerce olaya şahit oluyoruz.

MESUT ÖZİL VE TÜRKİYE AŞKI

Mesut Özil, Almanya’da doğup büyümesine ve İngiltere’nin en büyük takımında oynamasına rağmen her daim Türkiye’ye olan aşkını gözler önüne seren örnek bir futbolcu… Sanki bu sevgi, Amine Gülşe’yle olan birlikteliğiyle daha bir pekişti. O özünü kaybetmeden, ününe ve başarısına rağmen şımarmadan bizi dünyada da çok güzel temsil eden ender futbolculardan. Mesut Özil’in Amine Gülşe ile nişan resminde de masanın ortasında Türk lokumlarını görmek, her şeyin Türk örf ve âdetlerine göre yapıldığını gösterdi bize. Bu kadar şan şöhretin içinde, yabancı bir ülkede olsa bile hayat arkadaşını Türkiye’den seçti. Şimdi onu bir Türk takımında görürsek ne mutlu bize…

Bu acının tarifi olmaz

Hande Erçel geçen hafta öyle bir acı yaşadı ki tarifi yok, kelimeler kifayetsiz. Genç yaşta annesini kaybetti. Bu acı üzerine söylenecek tek şey Allah sabır versin.

Son zamanlarda Hande Erçel’in üzerine çok fazla gidildi. Oyunculuğundan tutun da özel hayatına kadar… Fakat o ne yaptı? 25 yaşında olmasına rağmen olgun davranıp sadece sustu.

Bundan sonra Erçel, annesini hiç mahcup etmeyecek ve mesleğinde daha iyi yerlere gelecek. Ve kötü gün dostları onu yalnız bırakmayacaktır. Eski sevgilisi Murat Dalkılıç’ın onu bugünde yalnız bırakmaması, eski rol arkadaşları Tolgahan Sayışman ve Burak Deniz’in cenazeye katılması vefalı dostlar olduklarını göstermiş oldu. Şimdi daha da büyüdün Hande.

<p>Olay, Hürriyet Mahallesi Aktaş Caddesinde meydana geldi. Kent merkezi istikametine seyir halinde

Hafif ticari aracın refüje çarptığı anlar kamerada

BİM'e bu hafta salı neler gelecek? BİM 27 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu

Ticaret Bakanlığı marketlerdeki fiyat ve etiketleri denetledi

Başkan Erdoğan'ın 70'inci yaşına 70 özel fotoğraf... Bazılarını ilk kez göreceksiniz