• $28,9258
  • €31,5391
  • 1895.35
  • 7948.6
1 Mart 2019 Cuma

Sanat ayağımıza geldi

Hoş geldin TRT 2 diyebiliriz. 22 Şubat’ta yayın hayatına başlayan TRT 2, uzun uğraşlar sonucunda yeniden açıldı. TRT 1’in son yıllardaki yükselişi ortada… Kaliteli programları ve dizileriyle adeta başarısına başarı katıyor. TRT 2’de kültür sanat anlamında ilk sırada yerine alacak gibi görünüyor yayın akışıyla. Kanalın sloganı “Sanat içinde sen, senin içinde sanat”. Televizyonda her daim yarışma, evlilik, dizi vs. programlarını eleştiren ve izleyecek hiçbir şey bulamadığından dert yanan bazı kesim için paha biçilemez bir alternatif… Özellikle gençlerin ekstra ilgi göstermesi gereken bir kanal… TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren’i başta tebrik etmek lazım. Sinemadan müziğe, resimden edebiyata, tarihten felsefeye kadar birçok alanda yapımı izleyiciyle buluşturacak. Bizim de artık bir kültür sanat kanalımız var. Bence herkes TRT 2’yi televizyonunda ön sıralara kaydetsin. Artık ruhumuza iyi gelen şeyleri izleyeceğiz.

Kanatçıda doğum günü

Geçen hafta sevgili dostum Önder Sarıahmetoğlu’nun kendisi hiç istemese de doğum gününü birkaç dostumla kutlamaya karar verdik.

Yer olarak ise ‘sürpriz olsun bilmesin’ diye Etiler’de bir kanatçıyı seçtik. Gazeteci kardeşlerim Ömer Karahan, Abdullah Malkoç ve Berker Akça erkek erkeğe sohbet ederiz dedik.

Eski dostlar bir araya doğum günü bahanesiyle gelince sosyal medyada bir resim paylaşmak olmazdı. Biz de tabii ki paylaşımımızı yaptık.

Ve gecenin sonuna doğru yaklaşırken bu paylaşımı gören sevgili Polat Yağcı ve Serkan Kaya’nın elinde pasta ve şarkılarla olduğumuz mekâna gelmesi çok güzel bir an yaşattı bize. Sohbet sohbeti açtı bu sürprizle… Bir kez daha gördüm ki, sosyal medya kullanımlarını her ne kadar eleştirsek de bazen eski dostların bir araya gelmesi için iyi şeylere de vesile olabiliyor.

Cazı sevme kılavuzu

Bir süredir yoğun bir şekilde karşıma çıkıyor Esra Zeynep Yücel ismi. Frank Sinatra anısına yaptığı bir caz albüm çok konuşuluyor. Türkiye’de caz belli bir zümre tarafından dinlenen bir müzik türü… İlginç bir algıya sahip… Sanki golf oynamıyorsan caz da dinleyemezsin gibi görünmez kurallar varmış gibi hissediliyor ve bu yüzden kitlesi genişleyemiyor.

Bu albüm tam da bu kitleyi genişletecek dinamiklere sahip. Herkesin bildiği eserler Esra Zeynep Yücel tarafından Amerika’da canlı canlı kaydedildiği bu albüm bir nevi cazı sevdirmek için hazırlanmış bir giriş kılavuzu gibi...

<p> Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kayıp 7 kişilik mürettebatını arama çalışmaları 1

Batan geminin kayıp personelleri aranıyor

İşgalci İsrail Gazze Şeridi'ne yardımları engelliyor

Dikkat: 300 bin TL ile 350 bin TL arası! Bu otomobiller adeta kapış kapış gidiyor…

Büyük Merdiven'' 1 Aralık'ta ziyaretçilere açılacak... Antik Mısır eserleri sergilenecek