• $13,4222
  • €15,2597
  • 794.375
  • 2042.08
12 Nisan 2019 Cuma

Özcan bunu hesaba katmamıştır

Sanatçı olmak zor… Eğer kitlelere seslenen biriysen, hele ki yaptığın dizi birçok ülkede gösteriliyorsa, şarkıların Ortadoğu ülkelerinde bilinen bir sanatçıysan ekstra dikkatli olman gerekecek.

Aynen dünya starlarının yaptığı gibi…

Nasıl ki Shakira İsrail’i protesto etmek için konser talebini reddettiyse; özellikle Filistin’e yapılan zulüm ve katliamdan tüm dünya haberdarken, senin buna tepkisiz kalman olmaz. Gidip konser verme özgürlüğün tabii ki var oradaki hayranlarına ama bu çok ince bir yol. Bu yola çıkarken Filistin halkının da gönlünü alıp, İsrail’e destek veren, onları eğlendiren bir pozisyonda olmak yanlış işte.

Özcan’ın bunu asla art niyetle yaptığına inanmıyorum. Sadece ince düşünülmeden kabul edilmiş bir teklif diye görüyorum.

Sultan’dan sinema dersi

Yeşilçam’ın Sultan’ı Türkan Şoray, Bezmialem Vakıf Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek sinema hakkında konuştu.

Birçok filmde de yönetmenlik yapan Sultan’ın Türk sinemasına hem oyunculuk, hem yönetmenlik anlamındaki katkısını herkes bilir. Sinema öyle bir aşk ki, kızı Yağmur Ünal’a da bu konuda yol açan Şoray, ona da yapımcılık adına destek vermeye devam ediyor. Şoray diyor ki; “Şimdiki sinemacıların kötü film yapma şansı yok.” O kadar haklı ki bu konuda. Ellerinde sonsuz imkanlar var, sansür yok, özgürlük desen sonsuz. Hal böyle olunca ortaya bu şartlarda kötü film çıkarıyorlarsa bu işi yapamıyorlardır demek istiyor efsane isim. İşin mutfağından yetişen ile eğitimi alan bir nesil arasında mutlak fark var ama ben Türkan Şoray gibi işin mutfağından yetişip, hayatını sinemaya adamış ustalardan bugünün gençlerinin öğreneceği çok şey var diye düşünenlerdenim.

Bu numaralar eskidendi

Aynur Aydın’ın geçen hafta, başına gelenleri bilmeyen yoktur sanırım. Instagram hesabı hacklendi ve ağlayarak art arda açıklamalar yaptı.

Müstehcen sayılabilecek birkaç foto dışında popçu Edis ile olan yazışmaları deşifre oldu. Artık magazin dünyası o kadar büyük ve gerçek hacklenmeler gördü ki sosyal medya sayesinde, Aydın’ın bu hacklenme hikâyesi çok acemice geldi herkese. Madem reklama ihtiyaç var, albüm çıkacak, bu tanıtım işlerini düzgün yürütün ya da böyle cümle âleme rezil olmayın. Ya da öyle bir şarkı yapın ki, herkes bu şarkıyı söyleyen kız kim diye sizi arasın. En azından numaradan hacklenen kızın şarkısı diye anılmazsınız. Emin olun artık bu numaraları kimse yemiyor. Çoluk çocuk bile...

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.

Rusya-Ukrayna gerginliği nereye evrilir?

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın