• $32,5685
  • €34,9906
  • 2424.76
  • 9722.09
21 Aralık 2018 Cuma

Oyuncular da şarkıcı olursa!

Düne kadar “mankenden oyuncu olur mu?” sorusuna herkes “olmaz!” cevabını verirken ‘eline mikrofon alan’lar kervanına artık günümüz oyuncuları da katılıyor. ‘Yıllardır, mankenler şarkı söylüyor ve dizilerde oynuyor’ diye laf söyleyen oyuncular, şimdi podyuma da çıkıyor, performans sergiliyor. Hatta söylemekle kalmayıp, içlerinde albüm çıkaranlar bile var. En yakın örneği de Gökçe Bahadır… Ciddi ciddi albüm çıkardı. Ondan önce Bergüzar Korel de yapmıştı bir Türk Sanat Müziği albümü...

Defne Samyeli; Türkiye Güzeli olarak girdiği hayatımızda yıllarca haber spikeri olarak ekranda yer aldı. Ünlü isim dizide de oynadı, hatta şu an da şarkıcılık yapıyor. ‘Model şarkıcılar’ arasında en başarılı örnek kuşkusuz Demet Akalın…

Serenay Sarıkaya’nın da son dönemde şarkı videoları ve müziğe olan merakı saklanamaz. Demek ki kimsenin kimseye laf söyleme hakkı yok. Sanat dünyasında herkes her şeyi yapabiliyor. Ama ne olur yeteneği olanlar yapsın bari.

Muhafız’a sorularım var

Tamam, Netflix güzel bir işe imza atmış. Senaryo Türk televizyonlarında uzun zamandır görmediğimiz türden. İstanbul ve tarih kokuyor. Hikâyede en azından entrika-aşk-aldatma üçgeni yok. Fantastik öğeler yer alıyor. Bu tarzları destekliyorum, çünkü bunlar bizim ülkemizde işlenmeyen ve önünün açılması gereken konular olduğunu düşünüyorum. Ancak 10 bölüm yayımlanan dizide kafama takılan bazı sorular var.

Hakan’ın en yakın arkadaşı ölüyor ve sahne geçiştiriliyor. Neden bir duygu yok?

Neden Hakan’ın baba dediği kişi apar topar ölüp, unutturuluyor?

Neden Büyükada’da fayton sahnesi var? Atlara bu yapılmasın diye bütün yıl konuşup, tartışmışken...

Bu öldürülen kişiler ne oluyor? Ne bir polis soruşturması, ne bir cinayet zanlısı aranmadan konu geçiştiriliyor.

Çağatay Ulusoy’a neden daha iyi bir styling yapılmadı? O günlük hayatta giydiği kıyafetler daha modern olamaz mı?

Okan Yalabık; nihayet bir projede varsın uzun yıllar sonra…

Dizinin kadın oyuncuları Ayça Ayşin ve Hazar Ergüçlü daha samimi olamaz mısınız? Biraz rolün içine girebilirsiniz.

Manşetlik aşk kriteri nedir?

Herkes hayatına alacağı kişinin, kendine göre belli kriterlere sahip olmasını ister. Ancak Hadise’nin ‘sevgili kriteri’ni okuyunca şaşırdım, merak ettim. Hadise, sevgilisinin ‘manşeti hak edecek’ biri olmasını istiyor. Peki, bu ölçüt neye göre, kime göre? Başarısıyla mı?, zenginliğiyle mi?, popülerliğiyle mi?, manşette yanına yakıştırıyor. Çünkü daha hafta içi ‘Masterchef’ programıyla tanınan Murat Özdemir, papağana uyguladığı şiddetle her yerde manşet olmuştu. ‘Manşeti hak eden, beni de hak eder’ şeklinde mesaj veren Hadise’nin ‘Manşetlik aşk’ kahramanı umarım sürpriz bir isim olmaz.

Dizikolik toplumuz

Nasıl oluyor bilmiyorum ama ekranlara kilitlendik, dizikolik olduk resmen. Haftada en az 5 dizi takip ettiğimizi varsayarsak, izleyemediklerimizin de gözümüze ısrarla tekrarları sokulup, tekrar tekrar yayımlandığı için, haftada 10 dizi rahat izliyoruz. Oturup ekran başında izlemesek bile sonraki bölüm hakkında bilgi sahibi olduğumuz bu dizilere, internet projelerini de eklersek, ne kadar televizyona bağımlısı olduğumuzu siz düşünün. Bundan sonra da ne kitap okumaya, ne sohbet etmeye, ne de sosyalleşmeye vakit kalır. Televizyon sevdalısı olan ülkemizde son dönemde yayımlanan dizilerden siz hangilerini takip edip edebiliyorsunuz.

1- Bir Zamanlar Çukurova

2- Çukur

3- Kadın

4- Avlu

5- Yasak Elma

6- Jet Sosyete

7- Kızım

8- Erkenci Kuş

9- İstanbullu Gelin

10- Şahin Tepesi

11- Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

12- Çarpışma

13- Bir Litre Göz Yaşı

14- Çocuklar Duymasın

15-Diriliş Ertuğrul

<p>Mary Anderson, 1903'te, tramvay yolculuğu sırasında karşısına çıkan bir soruna çözüm bulmak üzere

Cam sileceği nasıl icat edildi?

Kaçıran pişman oluyor: 100.000 TL ile 250.000 TL arası! İşte ikinci el araba modelleri…

Uçan araba 'AirCar' ilk yolculu uçuşunu tamamladı

Türkiye'nin her yerine gönderiyorlar! Devlet desteği ile kadınlar üretti