• $16,9802
  • €17,5164
  • 984.648
  • 2402.54
13 Ağustos 2017 Pazar

Nedir bu Tarkan kıskançlığı?

Yine Sinan yine Tarkan mevzusu… Birileri lütfen Sinan Akçıl’a anlatsın Tarkan’a laf atarak gündeme gelmenin ne kadar yanlış olduğunu. Akçıl, daha önce Megastar için “Tarkan’ın gazı geçsin, herkes ‘Yüzyılın Aşkı’na döner” açıklamasını yapmıştı. Asıl kendisi bu başarıyı hazmedememiş ki ardından ‘Tarkan’ın son albümünü tam olarak dinlemedim. Kendisine ayrımcılık yapılıyor. Bu benim gibi genç sanatçıları üzüyor. Tarkan, hep aynı tarzda şarkılar söylüyor. Değişime açık değil” yorumunu yaptı. Sinan’ın altında tamamen kıskançlığın yattığı bu açıklamaları artık itici gelmeye başladı. Hem albümü dinlemiyorsun, hem de ayrımcılık yapılıyor diyorsun. Benim gibi genç sanatçıları üzüyor diyorsun kendisi de pek genç sayılmaz… Hep aynı tarzda şarkılar söylüyor dediğin kişi, TSM albümü çıkardı. Değişime açık değil dediğin Tarkan, bir erkek pop-star olarak değişimin baştan aşağı hem görsel hem sahne şovlarıyla bu ülkenin önde gelen isimlerinden biri… Konserleri Türkiye’de uzun süreli olan ya da dolduran bir yorumcu olmadığına göre Sinan bence söylediklerini bir kez daha düşünmesi gerekiyor. Bu işler sadece gündeme aşk ilişkileriyle gelmekle olmuyor. O CD’lerde bu yüzden satmıyor ve her yerde çalınmıyor.

O Ses ‘Yıldız’laşıyor!

‘O Ses Türkiye’ yarışmasında bu yıl da jüri değişikliğine gidildi. Başarılı televizyoncu Acun Ilıcalı, bu projeye özellikle titiz yaklaşıyor. Programın enerjisini yükseltecek, diğer çalışma arkadaşlarıyla tatlı sert atışma yapabilecek isimleri jüri koltuğuna oturtuyor. Bu yüzden olacak ki program rakiplerine açık ara fark atıyor. Bugüne kadar hiç kuşkusuz Ebru Gündeş’in koltuktaki yeri bambaşkaydı. Hadise zaten programın demirbaşı oldu. Hele ki Gökhan- Hakan Özoğuz kardeşler programın en eğlenceli isimleri… Murat Boz da bu program sayesinde sempatik kimliğini ön plana çıkardı ve yerini sağlamlaştırdı. Geçen yıl Ebru Gündeş’ten boşalan koltuğa oturan Sibel Can, sezon boyunca ünlü şarkıcının yokluğunu hissettirdi. Hiç kuşkusuz başarılıydı ama programa tam olarak ayak uyduramadı. Diğer jüri arkadaşlarıyla paslaşmalarında zayıf kaldı. Bu sezon Sibel olmayacak. Onun yerine çılgın mı çılgın sanatçımız Yıldız Tilbe sahaya çıkacak. Yıldız, o kadar doğru bir tercih olmuş ki, doğallığı, şarkıları, sesi ve sahnesiyle yanında kim olursa olsun eminim ki rol çalacaktır. Ayrıca yanında oturacak jüri üyelerinin işi bu yıl zor… Çünkü Yıldız Tilbe ne yapıp edip yarışmacıları kendi takımına almayı başarır. Bu sene “O Ses Türkiye” belli ki çok eğlenceli ve rakipsiz olacak.

Okan kimleri işsiz bırakacak?

Çağın en popüler mesleği açık ara farkla DJ’lik oldu diyebiliriz. Kime sihirli bir değnek değse DJ kabinlerinde boy göstermeye başlıyor. Sunucusu, modacısı, dansçısı ve modeli derken yeni DJ bambaşka bir sektörden... Enişte kontenjanından desek daha doğru olur aslında… Demet Akalın’ın eşi Okan Kurt, DJ’lik yapıyor. Şimdi kim neden bunu yapıyor, kızmak söylenmek bizim haddimize değil. Bu işler biraz arz talep meselesi. Demet Akalın’ın eşi olunca tabii ekstra dikkat çekiyor bu konu. Belli ki Okan Kurt, bu aralar tüm zamanını eşi ve çocuğuna ayırmak istiyor. Yoksa nakliye işiyle uğraşan bir adamın ne işi olabilir ki DJ’likle… Demet Akalın bir marka sonuçta… Markasını da gayet iyi yönetiyor. Neredeyse bir günü boş geçmiyor. Yazın yine en çok sahne alan şarkıcısı…. İşte böyle başarılı bir kadının eşi, DJ’lik yaparsa herkesin de farklı bir eleştirisi olacaktır. Umarım bu sadece gelip geçici bir hobidir. Aksi takdirde yılların DJ’leri işsiz kalacaklar bu gidişle…

Yazın öne çıkan dizileri

Bu yaz ekranlarda diziler oldukça başarılı… Eminim ki yeni sezonda da ekranlarda kalmayı başarırlar. Öne çıkan dizileri sıralayacak olursak ilk sırada ‘Dolunay’ geliyor. Tam bir gençlik dizisi… Hikayesi ve oyunculuklarıyla reytinglerde de başarısını gösterdi. ”İki Yalancı” dizisi de iyi bir çıkış yaptı. İlk bölümüyle reytinglerde 4. sırada yer alan “Meryem” dizisi henüz seyirciyi kendine çekemedi. İlerleyen bölümlerde kesin seyirci bu projenin farkına varacaktır. Ve daha önce denenmiş ‘Kanıt’ dizisiyle örtüşen ‘Çember’ polisiye dizi de dikkatimi çekenler arasında. Her bölümde farklı bir hikaye işleniyor. Herkesin merak ettiği Çocuklar Duymasın’a gelecek olursak, akıbeti birkaç haftaya belli olur. Ama ben bu projenin 3. Denemesinin tutmayacağını geçtiğimiz haftalarda yazmıştım. İddiamı da yine sürdürüyorum.

baris.kocaoglu@aksam.com.tr
İnstagram: @bariskocaoglu
twitter: @bariskocaoglu66

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı