• $17,9251
  • €18,255
  • 1023.23
  • 2913.3
16 Mart 2018 Cuma

Ne yazık ki kaderleri de ortakmış

Evet; acının tarifi yok ama ateş düştüğü yeri yaktı yine. 11 genç kadın malum uçak kazasında hayatlarını kaybetti. Mina Başaran’ı ve uçakta hayatını kaybeden diğer gençleri belki çoğumuz tanımıyorduk ama bu kazayla gelen ölüm haberi hepimizin içini acıttı. Ama içini acıtmayıp, o kadar acımasızca yorum yapanları da anlamak mümkün değil. Dili, rengi, fakirliği, zenginliği, ölüme, acıya ortak olmayan kötü kalpli insanların kalbini bir sorgulaması lazım. Ölünün arkasından konuşmak bu topluma yakışmıyor. Mina Başaran’ın en yakın arkadaşları o uçaktaydı. Belli ki her şeylerini beraber yapan, beraber gülen, ağlayan başarılı 11 pırıl pırıl genç kızlar… Maalesef ölümü de birlikte paylaştılar, aynı kadere ortak oldular. Acılı ailelerine sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Acının en büyüğünü yaşayan anne ve babalarına Allah sabır versin.

ARDA KENDiNE YAKIŞANI YAPTI

Arda Turan, Aslıhan Doğan ile nihayet nikâh masasına oturdu. Daha önce yazımda Arda’dan bahsetmiştim. Bir an önce evlenip yuvasını kurması gerektiğini yazmıştım. Çünkü ilişkileri o kadar dallanıp budaklanmıştı ki ya evlenecekti ya da ayrılacaktı. Ve kendisi için doğru olan yaptı ve ömür boyu birliktelik için imza attı. ‘Savaş varken düğün olmaz’ diyecek kadar ince düşünen Arda, sade bir törenle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şahitliğinde evlendi. Böylelikle sözünün de arkasında durdu. Hem de bu dönemde daha fazla dedikodulara fırsat vermeden yapılan bu evlilik ile de ilişkinin daha fazla yıpranmaması adına son noktayı koymuş oldu. Bu evlilik hayatı Arda’ya umarım yarar. Ve işine daha konsantre bir Arda göreceğiz artık kesinlikle. E birde Ahmet Hakan’ı yanılttı mı yanıltı!

Sezen Aksu’nun hüznü bitmedi

Sezen Aksu’nun ölümle olan sınavları bitmedi. Öyle ki hayatındaki en sevdiği, değer verdiği o kadar çok kişi hayata veda etti ki, eminim yaşadığı acıların tarifi yoktur. En sonda menajeri, yakın dostu Yaşar Gaga’yı kaybetti.

Tüm sanat camiası üzüldü Yaşar Gaga’nın vefatına ama Sezen’in acısı tarif edilemez sanırım. Ne acılar yaşadın be Sezen Aksu demekten alıkoyamıyor insan kendini.

En sevdiklerini kaybede kaybede şair oldun, şiir oldun, biz dinlemekten hiç bıkmadık, bıkmayacağız da ama Allah sana da sabır versin. Yaşa Gaga’nın ailesine ve sevenlerine de sabır ve başsağlığı dilerim.

Ercan Yazgan’a veda

Bu hafta bir veda da hafızalarımıza Bizimkiler dizisinde Kapıcı Cafer olarak tanınan Ercan Yazgan yaşattı.

Usta oyuncunun sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum.

<p>Mükemmel Eşleşme dizisi, TRT1'in yaz sezonunda yayınlanan iddialı işlerinden birisi. Dizinin ana

Mükemmel Eşleşme'nin Fadime'si Ayşegül Günay: 'Karadenizli kadınların damarlarında dominantlık vardır'

Sular çekilince ortaya çıktı! Bölge sit alanı ilan edilebilir

Lise öğrencileri yaptıkları dronla TEKNOFEST'te yarışacak

TEM'in ortasına çıktı kazaya neden oldu! Korku dolu anlar