• $13,4498
  • €15,2974
  • 791.145
  • 2011.16
31 Aralık 2021 Cuma

Müzik dünyasında 2021 yılı

Müzik sektöründe beni şaşırtan ve sürprizler yapan şarkılar ve sanatçılar oldu. 2021 yılına ait aklımda kalanları bir bir değerlendirdim.

TARKAN: Tüm yılı Almanya'da geçirdi. Hiç albüm ve konser yapmadan kendini gündemde tutmayı başardı. Büyük bir firmayla yaptığı işbirliği ve reklam filmi, onu yılın en çok kazananı yaptı.

İBRAHİM TATLISES: 2021 yılının en önemli konserini verdi. İmparator o kadar çok özlenmişti ki, hayranlarını mest etti. 12 sene sonra, yılın en önemli ve unutulmayacak konserini yaptı.

EBRU YAŞAR: 'Gel de Sevme' albümünde o kadar çok hit vardı ki bu yıl, neredeyse tüm yıl müzik sektöründe en çok dinlenen şarkılar onun oldu. Ama bu da yetmedi ve yılın son günlerinde Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş ile seslendirdiği "İçime Ata Ata' şarkısı müzik listelerinde zirveye oturdu.

HADİSE: 'Hay Hay' şarkısıyla ilk defa slow bir çıkış yaptı. Şarkı tam da Kaan Yıldırım ile ayrıldıkları hafta çıkınca sözleriyle dikkat çekmeyi başardı.

TUĞBA YURT: "Benim O" şarkısı özellikle yeni nesil ve sosyal medya platformlarında en çok çalınan şarkı unvanını aldı. Resmen slogan oldu.

GÜLŞEN: Albüm yapmadı ama konserleri hiç durmadı. Şarkılarından çok, tüm dikkatleri tüm yıl boyunca kostümleri ile gündeme gelmeyi tercih ederek bitirdi.

TAN TAŞÇI: Belki de yılın en sürpriz ismi oldu. Harbiye Açık Hava'da 13 gece konser verdi ve her bir konser tıklım tıklım doldu. Harbiye'yi iki gün üst üste dolduramayan popüler isimler varken, o bu yılın müzik dünyasında başarısıyla beni en şaşırtan isim oldu.

SEFO: 'Bilmem mi?' şarkısıyla rap müzikte genç yaşında çok iyi bir çıkış yakaladı. Özellikle çocuk ve gençlerin favori listelerinde başı aldı.

BURAY: 'Alaz Alaz' şarkısıyla hayal edilemez bir başarı yakaladı. Şarkı 7'den 70'e herkesin diline dolanmayı başardı.

EDİS: Pop müzik erkek sanatçılarının hepsi oturdu, o çalıştı. 'Martılar' yaza damgasını vuran şarkıların başında yerini aldı.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı