• $12,4779
  • €14,0837
  • 712.668
  • 1776.41
6 Nisan 2018 Cuma

Mehmetçiğe en güzel moral

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın önderliğinde sanatçılarımızla Reyhanlı’ya Mehmetçiğimize yapılan ziyaretten o kadar samimi paylaşımlar gördüm ki askerimizin en çok ihtiyacı olan moral desteğinin en güzeliydi bence. İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Seda Sayan, Hande Yener, Alişan gibi sanatçılarımızı orada görmek, eminim onlara da çok güzel gelmiştir. Hele ki İbrahim Tatlıses’in yıllardır sesini duymayıp Mehmetçiğimiz için seslendirdiği türkü yüreklere dokundu.

Herkes çok özlemişti İmparator’u ve gördük ki sağlığına kavuşmuş gümbür gümbür okuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sanatçılarla olan samimi halleri de tüm karelere yansımıştı. Manevi olarak yapılan bu moral ziyareti çok anlamlı oldu.

'AVLU'DA SİNİR BOZAN GERİLİM

Merakla beklenen 7/24 fragmanları yayımlanan ‘Avlu’ dizisi nihayet izleyiciyle buluştu. Bir kere tüm yorumlarımı dizide geçen tüm sahne ve olayların hayal ürünü olduğunu bilerek yazıyorum. Dizi başlamadan önce bu uyarı ekranlara verildi. Zaten hayal ürünü olmaması düşünülemezdi. Çünkü hapishanelerin bu tip bir yer ve sadece bu tip insanların olduğunu hayal etmek bile kâbus olurdu. Neyse gelelim diziye, başta tüm oyuncuları oyunculuklarından ötürü ayakta alkışlamak gerekir. O kadar gerçeğe yakındı ki her şey, bire bir yaşadık tüm olayları, gerildik, korktuk, sinirlerimiz bozuldu. Ama dizi öyle bir tempoda başladı ki, dizinin bitmesine yakın içim sıkıldı, boğuldum ve ikinci bölümü izlesem mi izlemesem mi diye düşünür oldum. Eğer dizi bu tempoda gidecekse sinirler bozulur, akşam eve, televizyon başına kafa dağıtmak için oturan tüm seyircinin zap yapması an meselesi. Tamam dram seven bir milletiz ama korku-dram bize çok fazla gelir. Ben o yüzden bu kadar emek verilmiş bir yapımın akıbetini merakla bekliyor olacağım. Bakalım Türk halkı bu diziyi benimseyecek mi?

Fedon akıl sağlığını mı yitirdi?

Hafta sonu öyle bir Fedon röportajı okuduk ki, okumaz olaydık. Hadi Fedon bu röportajı verdi, adı geçen gazetede hiç mi düşünmedi. 72 yaşında bir adamın saçma sapan, kadınları, evlilik kurumunu aşağılayıcı açıklamalarını yayınlamayı… Evlilik kurumu ortadan kalkmalı, kimse 50 yıl aynı kadınla olmak zorunda değil gibi… 50 yıl aynı kadınla olmak istemiyorsan boşanırsın, hem boşanmayıp hem de sana yıllarını vermiş bir kadını sırf yaşlandı diye tüm toplumun önünde hiçbir vasfı olmayan bir kadın yerine koyma hakkını kimse sana vermez. Evlilik kurumu ortadan kalkmalı diyen adamın da hala evli olması çok enteresan. Fedon önce saygısını, sonra diğer ahlaki değerlerimizi kaybetmiş. Bu sözlerin başka açıklaması olamaz. Topluma herkes iyi örnek olmak zorunda değil belki ama bu yaşa gelmiş bir erkeğin bu açıklamaları insanın aklına ister istemez başka düşünceleri sokuyor. Ya akıl sağlığını yitirdi ya da gündeme gelmek için böyle konuştu. Keşke hiç konuşmasanız da halkın gözündeki yeriniz hep aynı kalsa…

Hafta sonu Balıkesir’de el ele

Geçen hafta sonu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği himayesinde gerçekleştirdiği görme engelli çocuklar için düzenlenen etkinlikteydim. Balıkesir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun eşi Didar Kafaoğlu ve Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’nin yönetim kurulunda bulunan Ebru Yaşar ve diğer gönüllü tüm dernek üyeleri, öyle güzel bir organizasyona beraber el atmışlar ki, görme engelli çocuklarımıza ışık oldular.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor