• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
10 Haziran 2012 Pazar

Mayorka'da üç gün

Geçtiğimiz hafta üç gün yurt dışında, Mayorka'daydım. Almanya'da yaşayan genç Türk iş adamı İlhan Doğan, Mayorka'daki yeni yatırımı Reborn SPA için davet etti, ben de davete icabet ettim. Sunucu Estefania Kuester Pena; oyuncular Yasmina Filali, Jenny Elvers Elbertzhagen, Shermine Shahrivar, dansçı Isabel Edvardsson, mankenler Jana Ina Zarella, Alexendra Kamp, Monica Ivancan, Tuğba Özay; eski Alman futbolcu Thomas Helmer'in katıldığı açılışı Alman, Türk ve İspanyol medyası takip etti. Genç bir Türk girişimcinin gözümüzün önünde adım attığı bu girişim beni çok mutlu etti, gurur duydum. Mayorka gezisi kısa fakat verimli bir geziydi benim için. Daha önce çokça duyduğum fakat gitme fırsatım olmayan Mayorka'yı hem kendim hem de sizlere anlatabilmek için adım adım gezdim. Birçoğunuzun bildiği gibi Mayorka zengin Avrupalıların tatil merkezi. İspanya Kralı'nın da yaşadığı ada tam bir turizm merkezi, hizmet başarılı. Yeme içme çok pahalı değilse de konaklama ve mülk çok pahalı. Yapılaşma dengesiz. Hiç bir estetik düşünce olmaksızın inşa edilen binalar gözünüze fazlaca batsa da, tarihi dokunun korunduğu sokaklar da bir o kadar keyifli. Kısa bir kaçamak için değerlendirilebilir. Türk Hava Yolları'nın her gün çok sayıda Barselona seferleri var. Oradan da çok sayıda havayolu şirketi Mayorka'ya uçuyor ve uçuş yarım saat sürüyor.

Bodrum sezonu açıldı
Geldi, geliyor, gelmedi, ne oluyor derken yaz geldi. Bodrum ve Çeşme'de henüz büyük bir hareketlilik görülmese de, popüler simalar yavaş yavaş o tarafa doğru kaymaya başladı. Bu sezon nasıl geçecek sohbetleri arasında 'Ramazan Ayı'nın yüksek sezona gelmesi bir miktar endişelendiriyor esnafı, yine de iyi bir sezon geçirebilmek için hazırlıklarını yapmışlar. Bu sene Bodrum geçen seneden iyi olacak gibi geliyor bana. Bir çok mekanda kan değişikliği var, bir çoğu da yeni açılıyor. Sezonun başında, şu günlerde Bodrum'un keyfini çıkarmaya başlayan ünlüler bence en akıllıları. Ata Demirer - Özge Borak çifti, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinççi, Murat Dalkılıç, Ekin Türkmen, Nejat İşler bunlardan bazıları. Bodrum vıcık vıcık olmadan attılar kendilerini oralara... Eğlence yeni başlarken onlar çoktan dönmüş, huzurlu ve mutlu bir tatili geride bırakmış olacaklar.

Ödülleri topladık
Magazin Gazetecileri Derneği 18 Haziran'da Ataköy Sheraton'da The Stones Yeşilköy sponsorluğunda 18. Altın Objektif Ödülleri'ni verecek. Akşam Magazin Servisi olarak bizim de farklı kategorilerde adaylıklarımız söz konusuydu ve bugün itibarı ile ödül sahibi gazeteciler açıklandı. Toplamda 5 ödül aldık. Bu da bizi gururlandırdı.

Haftaya görüşmek üzere

twitter.com/bariskocaoglu66

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''