• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
22 Aralık 2017 Cuma

Maide Teyze’nin iticiliği!

Ezgi Mola’nın yeni filmi ‘Maide Teyze’nin neden yeterince ilgi görmediğini soracak olursanız, cevabım Türk sinemasının gelmiş geçmiş en itici karakteri olacaktır. Tanıtımları ekranlarda döndüğü zaman izleyici Maide Teyze’yi Recep İvedik’le karşılaştırmıştı. Hatta İvedik’in dişisi demişlerdi. Ne zaman ki film vizyona girdi. Bu karşılaştırma son buldu. Çünkü kaba saba, kıro bir karakter olan Recep İvedik, sıcak ve bir o kadar da samimiydi. Ama Maide Teyze ise sevimsiz ve bir o kadar da itici bir karakter... Seyirci Maide Teyze’yi sevmedi, sevemedi. Üzgünüm Ezgi Mola, bu sefer olmamış… Belki seyirci senin adın söz konusu olunca gidip filmi izlemiştir. Belki gişede galip çıkarsın ama kimsenin ikinci seriyi çekersen gideceğini sanmıyorum.

Kanal D Beyaz’dan vazgeçti mi?

Bunu neden soruyorum? Dikkatimi çeken iki konu oldu da o yüzden. Birincisi Altın Kelebek Ödül Töreni’nde Beyazıt Öztürk’ün olmaması ve gecenin sunuculuğunu Cem Davran’ın yapmasaydı. İkincisi de bir hafta sonra kanalda TEGV yararına yapılan programda yine Cem Davran’ı görmemle oldu… Gözlerim Beyaz’ı aramadı değil… Bugüne kadar tüm bu yayınların sunuculuğunu Beyaz yapmıştı.

Karşıma sık sık Cem Davran çıkınca kulağıma gelen ‘Beyaz kendini eve kapattı’ dedikoduları gerçeği yansıtıyor gibi… Beyaz kanalın en garanti ismi, her zaman başroldedir. Özellikle sosyal sorumluluk projelerinde vs. Beyaz mı istemiyor, kanal mı tercih etmiyor bilemiyorum. Ancak bildiğim tek şey kanalın yeni yüzlerinden birinin Cem Davran olacağı kesin.

Mahalle dizileri dönemi bitti

Çağla Şıkel ile Alişan’ın yeni dizisi ‘Dostlar Mahallesi’ reytinglerde daha ilk bölümde en alt sıralarda yerini almış. Çoğu insanın bu diziden haberi bile yok hatta. Bir iş tutunca devamında da birbirine benzer aynı hikaye ve aynı oyuncularla devam etmek bizde adetten oldu. Ama o şans bir kereye mahsus olduğunun ispatıdır bu yapım. Alişan ve Çağla'nın ‘Cennet Mahallesi’ sayesinde yüzleri gülmüştü ve sonrasında da sabah kuşağında yıllarca devam etti bu ortaklıkları… Ama artık sürekli mecburi ikili gibi her program ve dizide beraber olunca bir yerde halk sıkılıyor. Bir de üzerine hep aynı senaryolar yazılınca sonuç böyle hüsran oluyor. Alişan şarkıcılığı ikinci plana atmasa, Çağla da podyumlara tekrar çıksa daha güzel olacak sanki…

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor