• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
25 Ocak 2018 Perşembe

Konu memleketse gerisi teferruat

Konu vatan, millet ve Mehmetçik olunca Türk halkı gibi sanat camiası da gönlünü ortaya koydu. Ünlülerimiz TSK’nın Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı’ harekatına giden Mehmetçiğimizin yanıbaşında olamasa da kalben yanlarında olduklarını gün boyu sosyal medya hesaplarından paylaştıkları destek mesajlarıyla göstermiş oldu. Konu memleketse gerisi teferruat… Tüm dualarımız şanlı ordumuz ve Mehmetçiklerimiz için…

Büyük tehlike geliyor

Acı ama gerçek, ülkede bir meslek türedi…. Sosyal medya fenomeni diye. Sanatçıların, sanata emek verenlerin ne esamesi ne de adları anılır oldu. Eline telefonu alan sosyal medya fenomeni oldu.

Öyle bir tehlike ki; hayatı bu kadar kolay gösteren, para kazanmayı bu kadar basitleştiren, ilerisi için çok büyük tehlike arz eden bir durum. Sadece sosyal medya mı? Bir de sinemaya el atıp, bu popülerliği gişede yakalamaya çalışanlar var. Bu hafta sosyal medya fenomeni Enes Batur’un filminin 3 günde 450 bin izlendiği haberi geldi. Filmleri gişede sınıfta kalan birçok sanatçının ve sanatını icra eden emektarların değerinin nasıl bilinmediği çok acı bir gerçekle gözümüze sokuldu. Bu büyük tehlikeye en çok da çocuklar alet oluyor.

Ellerine telefon verdiğimiz çocuklarımız fenomenleri takip edip, baş tacı ediyor. Artık yeni neslin, teknolojiyle birlikte değerlerimizi bilmeden büyüdüklerini görmek, büyük bir acı…

Bazen susmak iyidir

Evet! Bazen susmak iyidir… Sanat kariyerinde kavgadan, tartışmadan, polemikten uzak ‘Edebim el vermez edepsizlik edene’ diyerek nirvanaya ulaşan o kadar çok isim var ki… Bugünün popüler sanatçıları da bu abi ya da ablalarından ders çıkarmaları gerekiyor.

Şöyle bir göz ucuyla hatırlatmam gerekirse; Sezen Aksu ile Ajda Pekkan’ın hiç ağız dalaşına girdiğini gördünüz mü? Aynı şekilde Müzeyyen Senar, Muazzez Abacı, Zeki Müren ve Bülent Ersoy için de geçerli… Ben demiyorum ki hırs yoktu, kıskançlık yoktu, rekabet yoktu…

Ama birbirlerine olan saygıyı hiçbir zaman kaybetmediler. Bu yüzden başımızın tacı oldular… Kendinize yaptığınız en iyi yatırım, yaptığınız işler ve sanatınızdır.

Yıllar sonra bu isimler gibi anılmak varken, hiç yok etmeyin derim başarılarınızı… Tırnaklarınızla zorla kazıdığınız bu şöhreti… Önemli olan sizin değil, herkesin sizi konuşması… Tabii ki işinizle.. Bugüne değil, geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız bu üstadları örnek alın derim.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi