• $31,526
  • €34,3013
  • 2127.88
  • 8907.65
1 Şubat 2019 Cuma

Kinaye nerelerde yapılır?

Berkay ve Arda Turan davası başladı… Duruşma gününde savunmalarını yapan ikiliden ilk bomba Berkay’dan geldi. Aylık gelirini 300 bin euro olarak belirten Arda’ya karşı Berkay bin TL aylık kazandığını söyledi. Hal böyle olunca tüm gözler sosyal medyaya çevrildi. Berkay adına yardım kampanyaları başladı. Ardı arkası kesilmeyen espriler aldı başını gitti… Peki ne oldu sonra… Berkay açıklama yaptı: ‘Kinaye yaptım.’ Kinaye benim bildiğim arkadaş, eş, dost veya bir yazı çerçevesinde yapılır… Koskoca mahkeme ve hakim karşısında yapılır mı? Bu ifade tutanaklara geçti mi? Geçecek mi? yoksa hakim de Berkay’ın kinayesine güldü mü? Üstü kapalı, dokunaklı, sitemli söz anlamına gelen ‘kinaye’ ile gelir göstergesi üzerinden konuşma yapmak davanın neresinde? Benim bildiğim sizin davanız çok ciddi bir konu yüzünden başladı. Olayın başında gösterdiğin tepkiyi daha ilk duruşmada göremedik. Bence Berkay da bu olaydan sıkıldı, bir an önce ‘bitsin gitsin’ diyor. Mutlaka bir uzlaşma yolu bulunacaktır diye düşünüyorum ben bu saatten sonra...

TAKINTILI HAYRANLAR VE TEHLİKE BOYUTU

Sanatçılar hayranlarıyla var olur kuşkusuz. Hele ki bu dönemde hayran kitleleri gerek sosyal medyada, gerek konserlerde sanatçının albümünün, şarkısının, klibinin duyulması için en en önemli faktörlerden.

Hayran kitleleri olmayan bir sanatçının ne yaparsa yapsın, adını gerekli platformlarda duyurması imkansız. Ama öyle hayranlar var ki; sanatçıların başına yıllardır dert olan. Artık bu hayranlıktan öteye geçmiş psikolojik bir rahatsızlık derecesinde.

Son dönemde Hadise’nin hayranıyla mahkemelik olmasının sebebi de bu ürkütücü takip ve takıntı haline gelen hayranlıktandı. İşte en son olayda da komedyen Sefa Doğanay’ın savcılığa suç duyurusunda bulunmasına kadar giden ölüm tehdidine varan, saplantı haline gelmiş bir hayranlık. Yıllardır daha bunun gibi bildiğimiz Fatma Girik’e olan bıkkınlık getiren hayranın en az 30 senedir ünlü sanatçıyı hâlâ adım adım olduğu her yerde takip etmesi. Bu hayranlık işleri belli ki çok tehlikeli boyutlara varmaya başladı.

Sanatçılar neredeyse her yere koruma kalkanıyla gitmek zorunda kalacak. Yani çok da kızmamak lazım ünlülere… Her yerde korumalarla gezmeyi kimse istemez ama önlem almak zorundalar maalesef...

DİJİTAL DÜNYADA ANNE-BABA OLMAK

Teknoloji dünyasındayız artık ve bu dijital hayata bizler bile o kadar alıştık ki, çocuklarımızı bundan korumak neredeyse imkansız bir hal aldı. Oyunlar yüzünden sosyal hayattan, okuldan, aileden uzaklaşan çocuklara kadar ama en tehlikelisi de bir tık uzaktaki bir oyun ile çocukların intihara kadar giden yolculuğu. Özellikle “Mavi Balina” denilen bir oyun tüm dünyaya virüs gibi yayıldı ve ciddi rakamlarda ülkemizde dahil intihar vakaları meydana geldi. Bu korkunç oyun hala internette yayılmaya maalesef ki devam ediyor. Özellikle 11-14 yaş arası çocukları hedef alan oyunda aşama aşama çocuklarımız ölüme koşuyor. Anne-baba olmak her dönemden daha zor. Bizlere çok şey düşüyor. En azından çocuklarımızı saat başı kontrol edip, bilgisayar başında ne yaptığını köğrenmek çok önemli. Çocuklar bu kadar tehlike altındayken her hareketine eskisinden daha fazla dikkat etmeliyiz. Gelişim çağındaki bir çocuğu tam ergenlik evresinde başka uğraşlara yönlendirip, spor, müzik, sanat vs gibi aktivitelere kanalize edip, bilgisayar başında geçirebileceği zamanı azaltmalıyız. Yoksa yeni nesilden beklentilerimiz hayal olur bu gidişle.

<p>Daha önce yaban hayatıyla ilgili birçok video çeken 47 yaşındaki Tutar, son olarak Gümüşhane dağl

Yaban keçileri ve ayılar böyle görüntülendi

Belçika'dan Gazzelilere yardım malzemeleri

ABD'yi kar fırtınası vurdu: Otoyollar kapalı

Gazze'ye uçaklarla insani yardım bırakıldı