• $15,9529
  • €16,7794
  • 930.454
  • 2396.94
3 Eylül 2017 Pazar

İzdivaç yerine Müge Anlı formülü

İzdivaç programları yayından kalkar mı kalkacak mı, ne olacak derken bu hafta kaldırıldığını öğrendik. Sunucular ve kanallar aynı ama format değişikliğiyle izdivaç sunanlar şimdi cinayetleri aydınlatmaya çalışacak. Ağustos ayından itibaren televizyonlarda evlilik programları yerine küsleri barıştırma, kayıpları bulma, cinayetleri aydınlatma gibi birçok format yayına sokuldu. tv8’de sabah saatlerinde ‘Yaşamdan Hikayeler’, öğleden sonra ‘Serap Ezgü ile Gerçeğin Peşinde’, Fox TV’de Hande Ataizi’nin sunduğu ‘Sen İste Yeter’, Kanal D’de ‘Asuman Dabak’la Hayat (Sunucusu bu arada değişti) gibi programlar yeni sezon öncesi seyirciyle buluşarak bir anlamda nabız tuttu. Bu projeler izleyici tarafından çok sevilmiş olacak ki izdivaç yerine kriminal programlar hayatımıza girecek. Mesela ilk olarak Zuhal Topal’ın formatı değişti. Kanal sunucuyla yollarını ayırıp Balçiçek İlter ile anlaştı ve ‘Olay Yeri’ isimli programla izleyici karşısına çıkacak. Kısacası ekranda bu işin piri Müge Anlı ve türevlerini izleyeceğiz. Bu işi Müge Anlı’dan daha iyi ve profesyonelce yapabilecekleri şimdilik muamma. Çünkü Müge Anlı bu işte kendini o kadar iyi geliştirdi ki onun üstüne çıkacak bir programın olacağını sanmıyorum.

Ailenin yaramaz kızı

Hülya Koçyiğit’in torunu olmak büyük bir ayrıcalık... Neslişah Alkoçlar, Engin Altan Düzyatan’la yaptığı evlilikle bir kenara çekilip mutlu mesut bir hayat sürerken, ailenin yaramaz kızı Aslışah Alkoçlar da işler tam tersi… Her gün aşklarıyla gündemde çılgın bir Aslışah görüyoruz. Sosyal medyadaki paylaşımları gözönünde olmasında büyük bir etken. Yalnızca sanatçılığıyla değil, duruşuyla da kitleleri etkilemiş olan Hülya Koçyiğit’in torunu olarak hayatına biraz çeki düzen vermesi gerekiyor. Zaten abla Neslişah Alkoçlar da bunun farkına varmış olacak ki ‘Bundan sonra hayatının içindeyim’ diye kardeyini uyarıyor. Aslışah da ‘Kaddafi gibisin’ karşılığını veriyor. Aslışah popüler olmayı sevdi ama bu kadar gündemde olmasına rağmen sadece Hülya Koçyiğit’in torunu olarak anılmaktan öteye geçemedi. Anneannenin ismi, duruşu, sanatçı kişiliği o kadar büyük ki, böyle bir aile ve kadının torunu olunca ya o vizyonda ve duruşta olacaksın ya da öyle güzel işlere imza atacaksın.

Bir futbol takımına el atmamıştın

Yine Sinan Akçıl, yine bir isyan… Artık kendisine isyankar sanatçı desek yanlış olmaz. Tarkan’a laf atmasını ve kıskançlığını yazmama gerek yok. Kaç kez bu konu üzerinde konuştu durdu. Ha bir de sahte hesaptan kendisini övmesi vardı. O bambaşka bir rezillik. Akçıl, sanat dünyasını bir kenara bıraktı şimdi de yıllardır tuttuğu takım Fenerbahçe için kaleme alınmayacak yazı yazdı. Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi Play-Off ilk maçında Vardar’a 2-0 yenilmesinin ardından hesabından “Rezilsin Fenerbahçe utanıyorum ve artık takım tutmuyorum” mesajını atarak taraftarların tepkisini çekti. Sonrasında ise hemen sildi. Sinan’ın hayatında kesin bir şeyler ters gidiyor. O kadar yanlış açıklamalar ve paylaşımlar yapıyor ki öfkesine kontrol olamıyor. Sosyal medyayı o kadar yanlış kullanıyor ki, sonra da aldığı tepkilerden dolayı paylaştıklarını silmek zorunda kalıyor. Bir sanatçı olarak bunları hesaplamadan yapmanın kafasıyla da karşısına bir grup kesimi alıyor. Sevgili Sinan, bence sen güzel şarkılar yapmaya devam et, öyle şarkılar yap ki, şarkılarınla gündeme gel. Adından söz ettirmek için iyi bir albüm ve müzik yapmak yeterli. Zaten gerisi kendiliğinden geliyor. O zaman radyolara, televizyonlara, magazin basınına ekstra açıklamalar yapmak zorunda kalınmıyor, sadece yaptığın işle anılıyorsun zaten.

HAFTAYA DAİR NOTLAR

Ne haftaydı demeden geçemeyeceğim. Düğün, cenaze, ayrılık ve olayların bitmediği bir haftayla karşılaştık. Sizlere bir haftanın özetini geçmek istiyorum.

- Dünya güzeli Azra Akın’ın evlendi. Tekirdağ’da gösterişten uzak öyle sade bir düğünle evlendi ki adeta gösteri dünyasındaki isimlere düğün öyle olmaz böyle olur dedirtti. Biz böyle doğallığı gerçekten özlemişiz.

- Esat Yontunç’un Hande Gülşen’le Göcek’de görkemli bir düğünle evlendi. Düğünde Acun Ilıcalı’yı uzun zamandır görmediğimiz bir şekilde smokin içerisinde gördük.

- Bitmek bilmeyen Murat Başoğlu haberleri bu hafta yine dört koldan devam etti ve uzun süre devam edecek belli ki

- Vatan Şaşmaz’ın otel odasında bir cinayete kurban gitmesi... Arkasında bebek bekleyen bir eş ve anne bıraktı. Tüm ailesi ve sevenlerinin başı sağ olsun.

- Mesut Mertcan TRT’nin dünden bugüne en önemli sunucularından biriydi. Bir huzurevinde hayata gözlerini yumdu. Ailesinin ve sevenlerinin başı sağ olsun.

- Deniz Seki ve Faruk Salman’ın ilişkileri de bu hafta gündeme ayrılık haberi olarak düştü.

Ve bayram haftasına girerken ölüm, düğün, cenaze haberleri bitmedi. Umarım herkesin bayramı güzel geçer. Herkese hayırlı ve mutlu bayramlar.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Çin'in dünyadan gizlemeye çalıştığı Türk piramitleri! Yasaklı bölge olarak kabul ediliyor

Mersin'de film gibi operasyon! 50 adrese helikopter destekli uyuşturucu baskını

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de