• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
19 Ekim 2018 Cuma

İlk önce iş mi eş mi?

Bu soru Chloe Loughnan’nın Miami’de yaşadığı kaza haberi sonrasında aklıma geldi. Başa dönecek olursak Serdar Ortaç’ın, evlendiği günden itibaren bir türlü yüzü gülmedi. Evlenir evlenmez MS hastalığı ortaya çıktı. Hemen tedaviye başladı. Zor bir süreçti onun için… Hatta hastalık süreci hâlâ devam ediyor ve kendine çok iyi bakması gerekiyor. Ama bir yandan da maddi durumundaki düşüşten ötürü çok çalışması gerekmesine rağmen hastalığından ötürü eski temposunda çalışamamasına sebep oluyor. Belki de hayatta tek istediği şey bir evlat sahibi olmak ama o da bugüne kadar olmadı. Çünkü eşi Chloe daha buna hazır olmadığını ve çalışmak istediğini söylüyor. Serdar’ın buradan da yüzü gülmüyor derken Chloe’nun Miami’de yaptığı kaza haberi geldi. Elektrikli bisikletten düşen mankenin vücudunda birçok kırık var. Chloe, oraya gezmeye değil iş güç derdine gitmişken, bir de modellik yaparak para kazanacakken bu olay da üzerine tuz biber oldu. Ama şükür ki, hayati tehlikesi yok. Bu kadar üst üste gelen olaylar her iki tarafı da çok yıpratır. Ve Serdar’ın alınan konserler nedeniyle eşinin yanına gidememesi de büyük problem. Her ne olursa olsun, bu kadar ciddi bir kazada eşinin yanında olmaması garip geldi bana. Hastalıkta, sağlıkta demek bu değil, her koşulda, şartta yanında olmak değil midir? Serdar inşallah bunu açıklamıştır eşine. Bu çift üzerinde kara bulutlar bir türlü gitmedi. Umarım bu olaylar bir gün bu evliliğin çatırdamasına neden olmaz. Büyük geçmiş olsun her ikisine de.

Beyaz rol çalıyor

‘O Ses Türkiye’ye Beyazıt Öztürk’ün katılmasıyla program adeta Beyaz Şov’a döndü. Beyaz programı ele geçirdi desek yalan olmaz. Beyaz uzun zamandır ekranlardan uzak kalmasının acısını burada çıkarıyor. Belli ki o da özlemiş ekranları. Enerji tuttu bu sefer. Hem müzik ziyafeti yaşatan program, bir de içine eğlenceli dakikalar girince bu sene diğer yıllardan farklı olacak. Hem kendini şarkıcı olmaması sebebiyle diğer jüri üyelerinden ayırıyor, hem de ince esprilerle yarışmacıyı kendi takımına katmak için elinden geleni tatlı diliyle yapıyor. Valla bu seneye kadar Murat Boz ve Hadise programın gözdesiydi ama Beyaz’dan sonra favori değişir gibi geliyor bana.

Sorularda büyük dikkatsizlik!

Televizyonlarda bilgi-kültür yarışmalarının yanı sıra, soru-cevaplı eğlence programları da var tabii ki. Ama bu programlar da soruları hazırlayan kişiler programa renk katsın diye esprili bir dilde soruları hazırlamaya çalışınca, hele ki konu belli bir meslek grubu ve şehir ise sunucunun ve programın başını derde sokabiliyor. Bugüne kadar bir soru yüzünden ya da konuşma sebebiyle ekranların en sevilen yüzleri işlerinden oldu hatırlarsak. Yayında yapılan en ufak bir şaka bile yanlış anlaşılmalara neden oluyor.

Onun için dikkatli olmakta fayda var. En son Star TV’de yayımlanan ‘Eyvah Düşüyorum’ programının sunucusu Onur Buldu’nun başına geldi. Soru “3 ay tatil yapıp maaş aldığı için kıskanılan meslek grubu” idi. Tüm eğitim ve öğretim kurumları ve öğretmeler bu soruya büyük tepki gösterdi. Şimdi benim anlamadığım, programı sunan sunucu eline zarf verildiğinde böyle soru olur mu diyemiyor mu?

Yoksa her yazan soruyu sormak zorunda mı?

<p> İsrail'in saldırıları aralıksız sürüyor. İsrail Deyr Belah'ta birçok binanın bulunduğu büyük bir

İşgalci İsrail'in saldırıları hız kesmiyor

Filistinlilerin kefenleri Beyaz Saray önünde

70 bin TL'den başlıyor: Kaçıran pişman oluyor! İşte adeta kapış kapış giden otomobiller

Tokat'ta bir garaj alev alev yandı! 4 araç kullanılamaz hale geldi