• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Nisan 2013 Pazar

İkinci Şoray dönemi

Ünlü isimler çocuklarını her ne kadar kendi mesleklerinden uzak tutmaya çalışsa da pek başarılı olamıyorlar. Yağmur Ünal da annesi Türkan Şoray’ın  tüm çabasınra rağmen sonunda kendini TV sektörünün içerisinde buldu. Eğitimini yurt dışında tamamlayan Yağmur, prodüksiyon şirketi kurmuş. PR sektörünün yakından tanıdığı Yasemin Arslan’la birlikte ‘Tokyo Medya ‘isimli şirket açmış. İlk projeleri de büyük bir kanal tarafından kabul edilmiş. Son yıllarda moda olan yurt dışı gezi programı yapacaklar. İçeriğinde bir sunucu olmayacakmış. 6 tane yaşlı kadının yurt dışında gezerken başlarından geçen olayları anlatan bir format hazırlıyorlar. 

Kumar ve Serdar
Serdar Ortaç’ın 20 yıl boyunca kumarda 50 milyon dolar kaybettiğini açıklaması geçen haftanın en çok konuşulan haberi oldu. Bu açıklama sonrası sanırım herkes Ortaç’ın bir konserde ne kadar kazandığını, ekstralara kaç paraya gittiğini, reklâmlardan ne kadar gelir elde ettiğini hesaplar oldu. Arkadaşlarım beni aradı ‘bu rakam doğru mu bu kadar para kazanılır mı?’ diye sordular. Tabii ki bu kadar para kaybetmemiştir ama her lafın altında bir doğru olduğunu düşünürsek epey bir meblağ kaybettiğine kesin gözüyle bakıyorum. Yalnız, Ortaç bu rakam sonrası ben böyle demedim dese de,  Pasha Casino’da yaptığı açıklama sırasında orada bulunan bir arkadaşımla konuştum ’Tamamen doğru, aynen öyle söyledi’ dedi. Zannediyorum ki Serdar Ortaç, bu sözlerinden sonra maliyeyle sorun yaşayacaktır. 

Oyuncular doğru seçilmiş
Bu aralar dizilerden sanırım herkes sıkıldı. Birkaç dizi dışında iyi reyting alan yok. Çoğu yayından kaldırılıyor. Show TV iki diziyi yayına soktu. Ben, İpek Tuzcuoğlu’nun oynadığı  ‘Her Şey Yolunda Merkez’ adlı diziyi iki bölüm izledim. Polis Akademisi benzeri olan dizi ilerleyen bölümlerde başarı elde edecektir. Reyting için süre tanımak lazım.

Aylığı 5 Bin TL’ye başrol!
Söz dizilerden açılmışken cast ajansı sahibi bir arkadaşımı ziyaretimde onların da birçok sorunu olduğunu öğrendim. İsimli başrol oyuncuları dışında yapımcıların genç oyunculara çok az para verdiklerini söyledi. Hep konuşulur Kıvanç Tatlıtuğ bölüm başı 50 bin TL, Beren Saat 40 bin TL alıyor diye. Bu rakamlar aşağı yukarı doğruymuş ama isimsiz başrol olunca durum farklı oluyormuş.Genç oyuncular için aylık 5 bin TL gibi rakamlar telaffuz ediliyormuş. Özellikle Fox TV’nin dizilerindeki oyuncular çok az para alıyormuş ama baktığınızda bu diziler reytinglerde en üst sıralarda yer alıyor.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!