• $17,9555
  • €18,3189
  • 1030.54
  • 2795.06
9 Mart 2018 Cuma

Hülya Koçyiğit neden haklı?

Neden mi haklı? Çünkü ‘Türkiye’de herkes fazla özgür’ dediği için Ayşen Gruda tarafından “Hülya Hanım bu hülyalardan bir an evvel uyansın” sözleriyle eleştirildiği için Hülya Hanım haklı… Ayşen Gruda’yı ne rahatsız etti bilemiyorum ama bu ülkede herkes fazlaca özgür…

Özgürlükten bahsediyorsak eğer, bugün bu açıklamayı yapıyorsan zaten özgürsündür. Yoksa kimse konuşamaz, düşündüğünü de söyleyemezdi. Buradan daha özgür bir ülke var ise buyurun efendim oraya gidin. Bakınız herkes işini özgürce yapıyor, şarkılarını özgürce söylüyor, ülkemizdeki dizilerin başarıları ortada, gençlerin her sektörde kadın- erkek aktif olarak çalışmaları, sosyal medyada gençlerin hatta bazen rahatsız edici derecedeki hareketlerine rağmen sınırlama getirilmemesi, sanal medya fenomenlerinin en çok, türediği dönemlerden birinde ne kadar özgürce hayatlarına devam ettikleri gibi bakarsak olaya herkesin istediğini yapmakta özgür olduğunu göreceksiniz.

Ve hatta unutmayalım ki ülkemiz bir savaş içindeyken, Mehmetçik orada canla başla mücadele ederken, biz burada hayatımıza ne kadar rahat devam ettiğimizi düşünürsek, daha da rahat ve özgür olmamızın ne denli önemli olduğunu da anlamış oluruz belki.

Yine de burada güzel olan tek şey iki eski usta oyuncunun birbirlerine laf göndermelerinin bile çok yerinde, saygılı, seviyeli olması. Ayşen Hanım, şu dönemde biraz daha duyarlı, daha hassas olmamız gerekiyor. Özellikle ülkede kadına, çocuğa, bebeklere yapılan bu kadar istismar varken. Bunları konuşup, bunları tartışırsak, herkes hem daha mutlu, hem de daha huzurlu yaşar özgür şekilde.

Al birini, vur ötekine

Sanırsın bilirkişi, oturduğu yerden herkesi eleştirme hakkına sahip, sade ve sadece kendi yakınlarını sonsuz korumakla mükellef. Kimdir kendisi… Sevgili Seren Serengil… Şimdi düşünüyorum da İrem Derici yakın dostun olsaydı, sen bu açıklamaları yapar mıydın? Yapamazdın, yapmazdın. İrem’in uslubunu tasvip ettiğimden değil ama senin de “Şu senin konuşma uslubunu hayatımda ilk defa izliyorum” demen çok komik olmuş. Sen bu üsluplara binlerce defa şahit olmuşsundur. Çünkü yıllardır bu sektörün içindesin… Ne demiş İrem; Bizden bir önceki nesil yediler birbirlerini, ona laf, buna laf…vs… Şimdi Seren bu sözlerden seni ne rahatsızlık etti ki samimiyet avamlık değildir diyorsun. Biz daha yakın gelecekte senin ona buna sataşmalarını ekranlardan her türlü uslupla izlemedik mi, siz değil misiniz belli kişilere ekrandan sataşmalar yapan, haklı ya da haksız bir sürü polemiğe giren. Yani küfürü tasvip hiçbirimiz etmiyoruz ama bir dönüp herkesi eleştirirken, kişi biraz da kendine dönüp bakmalı değil mi? Magazin yapmaya başladığından beri insanlarla kavgan bitmedi.

Bu işte böyle insanlara cephe almadan yapmak ve herkese eşit durmak önemli. Bir de ilk önce her polemiğin içinde olursan, böyle ahkam kesmek için, önce senin çok doğru yerde durman önemli. Yani İrem sana göre avam ya senin tabirinle, kibar cümlelerle herkese sataşmak da bir şekilde avamlık değil mi?

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor