• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
13 Aralık 2019 Cuma

Her dönemin tek starı

Tabii ki Ajda Pekkan. Bu Allah vergisi bir ödül kesinlikle. Bir sanatçı düşünün ki 7’den 70’e herkes biliyor ve hala her yaptığı albüm çok dinleniyor, her konseri dolu. Öyle yeni nesil starlar gibi sosyal medyadan, oradan buradan da, yaptığı işleri arttırmak için hiçbir çaba sarf etmeden ayrıca. En son da bir mobilya reklamında hem sesiyle hem görüntüsüyle yer alıyor. Düşünün nasıl bir meblağ verildi ki Ajda bunu kabul etti. İşte star olmak böyle bir şey. Her dönem iş alabilmek, hala kazanabilmek, büyük meziyetler istiyor. Öyle Instagram’dan fotoğraf paylaşmakla, gündemde olmakla alakası yok. O kadar örnek alınacak bir hayat ki aslında Ajda Pekkan genç sanatçı adayları için. İş disiplini, terbiye, çalışkanlık, görsellik, hanımefendilik adına yeni jenerasyona katacağı çok fazla şeyi var… Hatta Ajda’nın gençlere tavsiyeler vereceği ya da hayat hikayesini anlatacağı bir filmi olsa, daha harika olmaz mı?

HANDE YENER BUGÜNÜ GÖRMÜŞTÜ

Hande’yi buradan tebrik etmek lazım… Fantezi pop yerine yıllar önce tarzını değiştirip farklı soundlarda işler yapınca ilk başta herkes tepki vermişti ama Hande bunları yaparak popçulardan kendini daha o zaman ayırmaya başlamıştı. Bugün görüldüğü üzere pop müzikte her şey birbirinin aynısı olunca bugün rap müzik popun önüne geçti.

Hande de haklı olarak bugün kendine kattığı farklılıkla ayrı bir kulvarda koşuyor. Hande sadece müziğiyle değil dış görüntüsüyle de farklı oldu her zaman zaten. Pop müziğin bu hale gelmesinde kimsenin bir şey yapmadığını, aynı şarkıları yapmaya devam edilirse ve kimse kendini yenilemezse bugün ekmek yiyen herkesin maalesef bu büyük pastayı kaybedeceği ortada. Yeni nesil farklılık istiyor. Bunu fark edip zamana uyan şarkıcılar ise kariyerinde daha emin adımlarla yürüyor. Bunu başarıp kendini geliştiren kişi de işte Hande Yener…

KURULUŞ OSMAN ÇOK GÜZEL İŞ OLMUŞ

Açıkçası çocukluğumdan bu yana tarihe ve tarihli ilgili filmlere ilgi duyan biri olarak ‘Kuruluş: Osman’ dizisini izlemekten büyük keyif alıyorum. Bu iş o kadar güzel yapılmış ki, dizinin başına oturduğun anda bırakman mümkün değil. Tarihimizi, geçmişten buraya nasıl gelindiğini anlatan en önemli dizi olacak bence. Ayrıca oyuncu kadrosu tam oturmuş. Hele ki Burak Özçivit en yakışanı olmuş. Burak role o kadar uzun zaman hazırlandı ki, saçlarının uzamasına beraber şahit olduk. Bu arada da bizi rolüne dizi başlamadan hazırlattı. Açıkçası Burak’tan başka biri oynasaydı bu kadar iyi olur muydu şüpheliyim. Büyük emek olan bir iş… Yolu açık olsun. En önemlisi benim gibi izleyicilerin haftayı sabırsızlıkla beklemesi, bir işin ne kadar iyi yapıldığının göstergesidir.

SEYİRCİ SİNEMAYA KÜSTÜ MÜ? KÜSTÜRÜLDÜ MÜ?

İlk defa bu yıl görüyorum ki sinema, seyircisini kaybetmeye başladı. Bu yıla kadar vizyona giren her film etrafımdan gözlemlediğim kadarıyla mutlaka görülürdü ve yorumlar yapılırdı. Ama bu sene bir gariplik var. Şu an sinemamıza o kadar film girmişken, çoğu kişi hala bu filmlerin hiçbirini izlememiş, görmemiş. Eskiden herkes vizyondaki filmleri hemen görür ve film hakkında yorumlar yapardı. Sinema seyircisi bir şeylere küstü ya da küstürüldü. Ne kadar dijital çağda da olsak hiç bir şeyin, sinemanın önüne geçmesinin mümkün olmaması gerekiyordu. Anlayacağınız konu ne ise bir an önce el atıp, sinemaya seyirciyi geri döndürülmeli. Yoksa birkaç seneye sinema sektörü iyice dibi görür...

<p>Canlı yayında giderek hararetlenen tartışma, tokat ve yumruklarla son buldu.</p><p>Tofilat'a masa

Moldova'da canlı yayında eski diplomatlar yumruklaştı

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?