• $17,9511
  • €18,4081
  • 1033.34
  • 2861.32
23 Mart 2018 Cuma

Gülben seni affetmez

‘Allah düşmanın bile şereflisini, akıllısını versin’ diye boşuna dememiş büyüklerimiz… Öyle günlere geldik ki, sanırsın dünya ahiret kardeş olarak gördüğümüz tipler bir anda birbirinin en büyük düşmanı, bir daha iki cihan bir olsa bunlar bir araya gelmez denilenler, can ciğer kuzu sarması olmuş. Artık pes demekten başka bir şey kalmıyor bize. Seren Serengil ortada mikser gibi kime ne zaman dost, kime ne zaman düşman olacağı bilinmeyen en tehlikeli insan tipi bence. Seren, Demet Akalın’ın en yakın dostuydu. Şimdi araları bozuldu. ‘Vicdan onda ne arar’ diyor. Keza Hande Yener için de ağza alınmayacak her türlü hakareti yaptı. Ama ne oldu? Hande ile yan yana gelip, barıştık pozu veriyor. Bir tek Hande mi? Seda Sayan’ı da her yerden silmiş sonrasında aralarındaki buzları eritmişti. Bu olaylar şunu gösteriyor ki Seren ezeli düşmanı Gülben Ergen’i de affeder ama Gülben seni affetmez.

En azından Gülben dostunu ve düşmanını en iyi bilenlerden… Seren’in kendine bir çeki düzen vermesi gerekiyor. Ya psikolojisi bozuk ya da dostlukla arkadaşlıkla ilgili problemleri var. Bu hayatta insanların dostları vardır ve hiç değişmez. Bugüne kadar hâlâ bir dostun yoksa bir düşün bakalım neden yok?

İnsan dostunun başdüşmanıyla barışıyorsa, demek ki sen her an gidebilecek dostlardansın ve artık sürekli gündemi bu şekilde meşgul etmelerin yakında seni herkesten iyice soğutacak.

HADSİZLİĞİN ADI ELEŞTİRİ OLDU

Sosyal medyada öyle insanlar türedi ki, ünlü ünsüz yorum yaparken işin tadını iyice kaçırdılar. Ortada ne saygı ne de sevgi denen değerlerden eser var. Eline bilgisayarı, telefonu alan herkes bir şey söyleme hakkını buluyor. Bu insanlar nasıl bir öfkeyle yaşıyor anlamak mümkün değil. Eleştiriyle hakareti birbirinden ayıramayan bir toplum nasıl olduk, nasıl bu seviyeye geldik, sosyal medya denen şey mi bu hale getirdi insanları bilmiyorum ama öfkesini burada çıkaran insanlar, daha sonra çıkaramadıklarında sokak da orada burada başka türlü insanlara zarar vermeye devam ediyor. Saygısızlık artık sınırları zorluyor. Bence ilk önce insana saygı denen şeyin ne kadar değerli olduğu öğretilmeli herkese, sonrası zaten gelir. Bir insanın kusurlarıyla dalga geçmek, acısına ortak olmak yerine köstek olmak, mağduru daha da mağdur hale sokmak insanlığa ait bir şey değil, olamaz. Biraz çeki düzen verse herkes kendine, bir de topluma örnek olan insanlar sosyal medyayı daha güzel kullansa, kimse bu kadar lakayıt olmaz belki de.

Çağla bu işi kıvırır mı?

Evet Asena Atalay yıllardır sunduğu programdan ayrılınca, o kadar çok sevinen oldu ki, başı da Demet Akalın çekti. ‘Dünyanın alınmış en doğru kararı, pazarları Kanal D magazini açabileceğiz sonunda’ deyip Instagram’dan sevincini paylaştı. Yıllardır bu programı kimsenin Asena Atalay var ya da yok diye izleyip izlemediğini sanmıyorum.

Ve ayrıca Asena bu programa belki de reyting bile katmış olabilir. Kılık kıyafeti, konuşması, sıfır makyajı, dağınık saçlarıyla ekran karşısına çıkarak…

Hatta her sunumda hata yapması bile merak uyandırmış olabilir.

Magazin programını Çağla Şıkel gibi tecrübeli, ekranı bilen biri sunacak. Magazin programını da görseli düzgün, illa mankenlerin sunması şart değil ama Çağla bu işi rahatlıkla kıvırır.

Ama bir magazin programını izletmek için illa manken olmak gerekir mi, hiç sanmıyorum.

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...