• $32,8738
  • €35,1663
  • 2453.05
  • 10771.4
31 Mart 2023 Cuma

Ekranda rekabet kızıştı

Bu sene diziler öyle bir atak yaptı ki, izleyici adeta televizyona kilitlendi. Hal böyle olunca 'hangisi birinci olacak' diye takip edip durduk. Sizler için haftanın analizini derledim.

* Pazartesi akşamları 'Yasak Elma' reytinglerde hep zirveyi gördü ama son 10 bölüm kala 'Veda Mektubu', 'Ömer', 'Bir Küçük Gün Işığı' ve 'Alparslan: Büyük Selçuklu' dizileri zirveyi zorluyor.

* Salı günleri 'Aile' dizisi büyük çıkış yaptı ama rakipleri güçlü. Özellikle 'Yürek Çıkmazı' çok iyi gidiyor. Ardından 'Ben Bu Cihana Sığmazam', 'Üç Kız Kardeş' ve final yapacak 'Gecenin Ucunda' var.

* Çarşamba akşamlarının zirvesinde 'Kuruluş Osman' ve ardından 'Çöp Adam' ,'Adım Farah' ve geçen hafta başlayan yeni dizi 'Kraliçe' var. Birkaç haftaya onun da akıbeti belli olacaktır.

* Perşembe günleri 'Alsancak' ve 'Camdaki Kız' ön sıralarda yerini alırken 'Aldatmak', 'Gelsin Hayat Bildiği Gibi' ve henüz yeni olan 'Yüz Yıllık Mucize' zirveyi zorlayacak mı merak konusu...

* Cuma akşamları 'Yalı Çapkını' rakip tanımıyordu ama 'Kızılcık Şerbeti' son 2 haftada rekabeti kızıştırdı. Yapılacak bir hamle tüm dengeleri değiştireceğe benziyor. 'Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı' seyircisiyle yerini buldu. Burada belirsizlik 'Ateş Kuşları' ve 'Tuzak' dizisinde...

* Cumartesi günleri 'Gönül Dağı' zirvede ve zaten diğer iyi iş de 'Kardeşlerim.'

* Pazar günü seyirciyi ekrana kilitleyen iş 'Yargı' ama ardından 'Teşkilat', 'Ego' ve 'Güzel Günler' var. 'Başım Bela'da dizisi henüz pazar günü istenilen reytingi alamadı.

SEKTÖRE BİR YILDIZ KAZANDIRABİLECEKLER Mİ?

Hülya Avşar, Zafer Algöz ve Büşra Pekin, 'Yıldız de Bana' programında genç yetenekleri sektöre kazandırmayı hedefliyor.

Yarışma bugün ilk bölümüyle ekrana gelecek.

Uzun zamandır bu formatta program yapılmadı ve açıkçası ilgiyle izleneceğini düşünüyorum.

Zamanında bu tarz bir yarışmadan Beren Saat, Özgür Çevik ve Engin Akyürek sektöre adım atmıştı.

Hülya Avşar, Zafer Algöz ve Büşra Pekin, yine oyunculuk sektörüne yeni yüzler ve oyuncular keşfetmek için jüri koltuğuna oturacak.

Programın en şansız tarafı cuma akşamı ekrana gelecek olması...

Çünkü karşılarında iki ezeli dizi var.

İzleyici dizilerinden zor vazgeçer.

Açıkçası ben bu yarışmanın cumartesi akşamları yayınlanmasını daha doğru buluyorum.

'DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ'NDE ACI VEDA

Usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu İsmail Köksal Engür'un vefatı hepimizi üzdü. Usta tam da 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde hayata gözlerini yumdu. Sanata yıllarını adayan üstadın cenazesinde sanatçı dostları onu yalnız bırakmadı. Acılı ailesine sabırlar dilerim.

<p>Olay, Samsun'un Kavak ilçesi Üçhanlar Mahallesi Samsun-Ankara Karayolu üzerinde önceki gece saat

Samsun'da trafikte dehşeti yaşadılar!

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları