• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
30 Mart 2018 Cuma

Çukur’un tahtı sallanıyor

Atv ekranlarında çok iyi bir dizi başladı: ‘8. Gün’. Son günlerde izlediğim en sürükleyici yapımlardan… İlk gün reytingleri iyi bir sonuç vermedi. Dizinin gününden mi yoksa reklamı mı yanlış yapıldı bilmiyorum. Yapımın bitmeyen temposu, konusu çok iyi ve farklı… Bu çizgiyi bozmazsa pazartesi akşamları Çukur’un yerine geçebilecek bir dizi olması imkansız değil. Oyuncular da ayrı özenle seçilmiş. Cem Davran’ı uzun zaman sonra kötü adam karakteriyle izliyoruz. Ceyda Düvenci dizinin kilit ismi… Burcu Biricik ise oyunculuğunu her geçen gün geliştirdi. Buğra Gülsoy, yine rolünün hakkını veriyor. Hayati karakterini canlandıran usta oyuncu Musa Uzunlar rolden role giriyor ve ekranda muhteşem görünüyor.

Sinema tadı veren bu projede umarım senaryo bir yerde tıkanmaz ve uzun soluklu olur.

Ünlülerin başı Instagram’la dertte

Neden dertte? Bu hacklenme olayları o kadar çok olmaya başladı ki. Instagram ünlülerin başına bela olmaya devam ediyor. En son da Berk Oktay’ın eşi Merve Şarapçıoğlu’nun hesabının hacklenmesi cep telefonları ve sosyal medyanın ne kadar güvenilir olup olmadığı hakkında bir sürü soru işareti bıraktı. Sosyal medya eğlenceli olduğu kadar bir o kadar da tehlikeli. Ünlüler o kadar özel hayatlarını, ev hallerini buradan dakika dakika paylaşmaya başladılar ki; cep telefonları içinde bütün özel hayatları arşivleyen bir kutu oldu. O cep telefonuna kaydedilen her görüntü ve video bir gün o hesap ya da telefon birinin eline geçtiğinde işte faciayla karşılaşılabiliyor. Çok dikkat etmeniz lazım özellikle ünlüler.

Bu olaylar herkese ders olsun. Bu cep telefonlarına ve sosyal medya hesaplarına çok güvenmeyin.

Sonrasında baş edemeyeceğiniz dedikodular, olaylarla karşı karşıya gelmeniz an meselesi.

MODASI GEÇEN iŞLER

Daha önce de yazdım ‘Bu işler artık tutmaz’ diye. Özellikle Popstar 2018’in artık demode olduğunu, bu jürinin beklenileni vermeyeceğini, alternatif müzik programlarının olduğunu ve O Ses Türkiye’nin yerini bu işin dolduramayacağını söylemiştim. Ve beklenen oldu. Bülent Ersoy, Can Bonomo, Armağan Çağlayan ve Deniz Seki jürisiyle ekrana gelen program reytinglerde ilk günden beri çakılmaya devam ediyor. Bu projeler ve isimler Türkiye’de bu kadar program olmadığı dönemde, tek müzik programı olduğu için tutmuştu. Ama bu işlerin modası geçti. Yenilik yapmak zorundasınız. Artık insanlar jüri de bu isimleri değil, daha egosuz, daha yeni nesil insanları görmek istiyor. Jürideki isimlerin hepsi kendi alanlarında başarılı olabilir ama tekrarlayan projelerin artık ekranda maalesef yeri yok. Bu da en son örneğidir.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...