• $9,2577
  • €10,8089
  • 531.765
  • 1432.8
23 Şubat 2018 Cuma

Cocuk susar, sen susma

Biz o susan, susturulan çocukların sesi olmak zorundayız. Ülkece büyük bir tramva yaşıyoruz. Geçen haftadan beri gelecekleri elinden alınan bebek ve çocuklarla ilgili korkunç haberler hepimizin içini dağladı. Artık daha fazla çocuğun, kadının hayatlarının kararmaması için ne gerekiyorsa toplum olarak yapmamız lazım. Bu iğrençliğe ancak toplum olarak tepki verirsek, o çocuklar adına susmazsak, en azından bundan sonra bu vahşete göz yummazsak, daha fazla gencin hayatı kararmaz. Çocuklarımıza sahip çıkalım ve yazmaya, konuşmaya, bağırmaya, sesimizi duyurmaya devam edelim.

Ya senin çocuğun, kardeşin olsaydı diye düşünüp, birlik olup bu çocukların daha güvenilir, daha mutlu ve en önemlisi çocukluklarını doya doya yaşamaları için ne gerekiyorsa yapalım. Bu ülkenin çocukları, bu ülkenin geleceğidir.

KARA ŞUBATI YAŞIYORUZ

Bu ay tam da kara şubatı yaşıyoruz. Afrin’de Mehmetçiğimizden gelen haberler ve kayıplarımız. Vatan için mücadele ederlerken aldığımız şehit haberleri en acısı oldu. Ardından çocuklarımıza yapılan istismar haberleri bir değil, iki değil, üç değil… Ülkenin dört bir tarafında zulme uğrayan çocuklarımız. Bir de geçen hafta kaybettiğimiz Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş’ın vefatı. Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerim. Halk Müziği değerli bir sanatçısını kaybetti.

Ve bitmedi bir sabah Kadir İnanır’ın hastaneye kaldırıldığı haberiyle uyandık. Şükür ki sağlığı, sıhhati iyi haberleri geldi. Daha kötü, üzücü haberler gelmemesi temennisiyle. Zor geldin, geçmiyorsun şubat.

Hem anne hem baba olan kadınlar var bir de

Günümüzde bir erkek olarak yazmaya utandığım o kadar çok şeyle karşılaşıyoruz ki, çağ değişti, insanlar değişti, kültür değişti, örf âdet her şey değişti. Ve maalesef görüyorum ki, kadınlar bu yüzden erkek gibi olmaya başladı. Kadınların daha çocuk yaşta gördüğü şiddet, ezilme, hakir görülme büyük şehirlerde de köy de her yerde aynı. Ve o güçlü kadınlar tüm dünyada tek başlarına çocuklarına hem daha iyi bir gelecek sunmak hem de güçlü bir birey olsunlar diye bazen çoğu erkeğin yapamadığını yapıp, dört dörtlük bakıyorlar çocuklarına. Magazin dünyasında da yok mu böyle kadınlar. Var tabii ki! Yakın geçmişten Meryem Uzerli her şeye rağmen çocuğunu dünyaya getirdi ve gözümüzün önünde kızını büyütüyor. Deniz Akkaya, Ece Erken ve Günay Musayeva gibi kadınlar bu hayatta tek başına mücadele etmeye devam ediyor. Ve bu ülkenin doğusundan batısına birçok kadını bu hayatta tek başına mücadele veriyor. Zor yollar, zor hayatlar, babasız büyüyen bir çocuk olmak da en zoru. O yüzden tüm bu vefakar annelerin, kadınların daha sağlıklı bir birey yetiştirip topluma kazandırma savaşına sahip çıkalım…

<p>Türkiye'nin attığı önemli adımlar  dünya medyası tarafından yakından izleniyor. Birçok ünlü düşün

“Türkiye yükselen ağır sıklet”

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor