• $32,2511
  • €35,0023
  • 2418.47
  • 10676.7
7 Aralık 2018 Cuma

‘Çekim’ merkezi Türkiye

Türkiye kuşkusuz bir cennet sinema dünyası için. Hollywood starları tek tek Türkiye’ye gelip hayranlıklarını belirtiyorlar. Daha önce James Bond serilerinin Sultanahmet’te yapılan çekimleri, yine bugünlerde belgesel yapmak için İstanbul’a gelen ünlü aktör Sean Penn ve ‘Charlie’s Angels’ filminin çekim mekânlarından birinin de Türkiye’de olması yine gündemde. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’da ABD’li film yıldızı Elizabeth Banks’ı bu vesileyle Çırağan Sarayı’nda ağırladı. Bakan Ersoy çok önemli bir şey dile getirdi. Türkiye’de daha önce çekilen bazı yüksek bütçeli Hollywood yapımlarından beklenilen etkinin alınmadığını ve Türkiye’yi farklı algılar yaratmadan olduğu gibi yansıtmaları konusunda da uyarmış oldu. Bakan Ersoy o kadar haklı ki, İstanbul gibi güzel bir şehri, film karelerinde yanlış tanıtılan çekimler yapıldı bugüne kadar.

Dubai, Abu Dabi gibi şehirler ve bazı zengin Uzakdoğu ülkeleri bu filmler ülkelerinde çekilsin diye milyarlarca para ödüyorlar. Yapımcılar İstanbul’u çekim mekânı için kendileri seçiyor fakat eşsiz bir ülke ve şehri kötü yansıtmaya kimsenin hakkı yok. Çünkü Türkiye sadece İstanbul değil hem Anadolu hem Ege hem Akdeniz sahilleriyle ülkenin dört bir yanında muhteşem çekim alanlarına sahip ender ülkelerden.

AMERiKAN RÜYASI BiTTi Mi?

Tolga Karel, Türkiye’de tutunamadı. Gece hayatı, alkol, boşanma, çocuk ve bir umutla yeniden bir evlilik yapıp Amerika’da yaşama kararı almıştı. Gitti de, uzun zamandır sesi soluğu çıkmıyordu. Bildiğimiz tek bir şey vardı, Günay Museyeva’dan olan oğlu Cihangir’e ne maddi ne de manevi destek olmadığı. Ama görünen o ki Amerika’da da işler pek beklediği gibi olmamış. Şu an orada TIR şoförlüğüne başlamış. Asla yadırganacak bir durum olduğundan yazmıyorum. Sadece Türkiye’de işine dört elle sarılıp, biraz hayatına dikkat etseydin dizi ve sinema sektöründe ne işler yapabilirdin. Gidip gurbet ellerde çalışmazdın. Yani Amerikan rüyası bu kadar sürdü. Tolga Karel’in hayatı çok büyük bir örnek olsun tüm sektöre bence.

KAZANAN HiRA

Demet Akalın, Okan Kurt ile boşandığında bir daha Demet dönmez diyenlerdendim ben de. Çünkü Demet boşanma kararı verdiyse bu iş bitmiştir bana göre. Yok, anlaşmalı boşanma, barışacaklar, aslında ayrılmadılar dedikoduları çok konuşuldu ama Demet zaten tavrını belli etmişti.

Ailesine ve kızına olan düşkünlüğü Demet’i bu kararından döndürdü. Hira için her şeyi yapabilecek olan anne Demet, Hira için Okan Kurt’a bir şans daha vermek zorunda kaldı. Barışma haberlerini de ilk Instagram sayfasından Hira bir videoyla duyurmuştu zaten. Anne-babasının tatile gittiğini, mutluluk ve sabırsızlıkla paylaşıp büyük bombayı veren de ilk o olmuştu magazin dünyasına.

Yani anlayacağınız Hira’nın gücü Demet’i yumuşattı ve o kazandı. Evladı her şeyin üstünde olunca Demet Akalın da bu evliliğe bir şans daha verdi. Umarım Okan Kurt bu şansı iyi değerlendirir. Bence Demet, Okan’a son bir şans vermiştir.

<p>19 Mayıs'ta İbrahim Reisi ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham  Aliyev birlikte baraj açılışı yaptı.

İRAN CUMHURBAŞKANI İBRAHİM REİSİ KİMDİR?

Kapış kapış gidiyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

2024 bekçi alımı ne zaman?

Serenay Sarıkaya Mardin'de!