• $8,1812
  • €9,7583
  • 457.527
  • 1393.24
08 Haziran 2018 Cuma

Bu ülkede kimler oyuncu oldu?

Bu hafta Dilan Çiçek Deniz’in estetik olup olmadığı tartışmaları, Hande Erçel’in de oyunculuk eğitimi almak için gittiği London Film Academy’deki seçmelerde 3 kez seçilemediği dedikoduları konuşuldu, durdu. Dilan Çiçek estetik olmadığını açıkladı ama ne fayda, eski fotoğraflarıyla yenileri hemen gün yüzüne serildi. Hande’de bahsedilen okula ne bir kayıt, ne de başvurusu olmadığını bildirdi. Ama yetmedi bir de Tuğba Özay bu iki genç kız için “Onlar oyuncu değil, güzelliklerinin ekmeklerini yiyorlar” diyerek ayrı bir tartışmaya vesile oldu. Şimdi gelelim Tuğba Özay’a. Kendisi “Oyunculuğun hammaddesi tiyatrodur. Bir de bu arkadaşları tiyatroda görelim” demiş. Tuğba sanırsınız ki hayatı boyunca tiyatro yapmış ve bu oyuncu gençleri eleştirmeye kalkıyor. 40 yıllık tiyatrocuların yapmadığı eleştirileri yapıyor. Ama nedense bu kızların tüm dizilerine en iyi tiyatrocu ve oyuncular eşlik ediyor. Bence yeni nesile bu kadar yüklenmek haksızlık. Hele ki kendisi model olarak bugünlere gelmişken… Unutmayalım bu ülkede ne mankenler, modeller oyuncu ve şarkıcı oldu.

UFAK UFAK HÜSRAN OLMASIN!

‘Ufak Tefek Cinayetler’ bu sezonun parlayan yıldızı oldu. Ama sezon finalinde benim gibi birçok seyircinin sıkıldığını düşünüyorum. Hikaye hâlâ sonuca varamayıp her hafta seyirciyi tam sona gelecekken başka bir konunun içine çekiyor. 2 haftadır bir cinayet olduğunu ha gösterdiler ha gösterecekler diyoruz ama maalesef sona ulaşamıyoruz. Senaryo ekibi acil heyecanı artıracak, ilk bölümlerdeki gibi merak uyandıracak ve hikâyeyi ‘Bu hafta acaba ne olacak?’ diye beklenecek bir hale getirmezse 2’nci sezon ufak ufak seyircinin zap yapması an meselesidir.

‘Avlu’ ŞİMDİ seyircisini buldu

Dizinin ilk bölümünü izledikten sonra açıkçası yapımla ilgili çok olumlu düşüncelerim olmamıştı. İlk bölüm çok sert ve karanlıktı benim için… Ama dizi ilerleyen bölümlerde öyle güzel işlenmeye başladı ki sadece hapishane de geçen bir senaryo olmadığı görüldü. Sonrasında oyunculuk performanslarının bu kadar iyi olması herkese diziyi izletti. Zaten reytinglerde başarıyı gösterdi. Ancak son bölümde Demet Evgar’ın oyunculuğu bütün hafta konuşulmasına sebep oldu. Adeta herkes evlat acısını hissetti, yaşadı. Kadro ve tüm dizide oynayan kadın oyuncuların performansı bir o kadar iyi olunca muhteşem bir bölüm izledik. Avlu seyircisiyle buluştu. Sezona sonradan girip ekranlarda tutunamayan birçok işin aksine doğru günle de buluşunca sonuç böyle oldu.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü