• $15,8669
  • €16,8392
  • 939.139
  • 2393.61
6 Kasım 2011 Pazar

Bu bayram acılara merhem olsun...

Bir bayram sabahı merhaba diyoruz size bu kez... Hepimiz bayramı çok bekledik. Üst üste yaşadığımız onca acıyı silip süpürecek sandığımızdan mıdır bilinmez, daha bir ihtiyaç duyduk sanki sönük de olsa bayram sevincine! İçimiz yine buruk, şehitlerimiz, deprem yaşayan halkımız... Onların yokluklarını, eksikliklerini, yaralarını hissederek yaşıyoruz Kurban Bayramı'nı.
Bu kez de, geçen Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi farklı bir projeyle karşınızdayız. AKŞAM Gazetesi magazin servisi olarak geçen bayram ünlü isimlerin çocuklarına teslim etmiştik kayıt cihazlarımızı ve onlar da bizim için anneleri, babalarıyla röportaj yapmışlardı... Yasmin babası Mehmet Ali Erbil'e, Sena babası Ali Ağaoğlu'na, Pelin Batu babası İnal Batu'ya ve Kanat  annesi Zeynep Tunuslu'ya birer muhabir gibi sorularını sormuşlardı.
Mübarek Kurban Bayramı'nda da aynı lezzeti yakalayabilmek için neler yapabileceğimizi çok düşündük. Yapılan işin bir 'tık' üzerine çıkabilmek için çaba sarf ettik. Bu sefer daha zor ve keyifli olsun istedik ve o hep konuşulan konu 'Sanat camiasında dost olmaz'dan yola çıktık. Özel hayatlarında 'dost' olan isimleri bir araya getirdik ve biz aradan çekildik... Televizyonun dahi çocuğu Acun Ilıcalı 15 yıllık arkadaşı manken Tülin Şahin'le; Gülben Ergen olmazsa olmazı başarılı fotoğrafçısı Nihat Odabaşı'yla; Türk müziğinin dev ismi Orhan Gencebay, el verdiği öğrencisi Volkan Konak'la; 'Hürrem Sultan' Meryem Uzerli, Türkiye'ye geldiği ilk andan bu yana en yakını olan rol arkadaşı Selma Ergeç'le; Yavuz Bingöl ise hem dostu hem ortağı yakışıklı oyuncu Kerem Alışık'la bir araya geldi...
Egolarını röportaj mekanlarındaki kapıların dışında bırakan birbirinden ünlü bu on isim, muhteşem sohbetlere imza attılar. Bilmediğiniz, şahit olmadığınız ne konular konuşuldu bu sohbetlerde... Bu ikililerin arşivlere girecek fotoğrafları da cabası... Sizler bugün ilkini okuyorsunuz, her gün biri daha sizlerle olacak.
Acılardan uzak, keyifli bir bayram geçirmeniz dileğiyle...

twitter.com/bariskocaoglu66

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister