• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
21 Nisan 2013 Pazar

Boğaz hareketlendi

Yaz ayları yaklaşmaya başladıkça İstanbul geceleri de hareketlenmeye başladı. Gün geçmiyor ki yeni bir mekân açılmasın. Bu kış Nişantaşı‘nda olan hareketlilik yazın gelmesiyle birlikte yerini her zaman olduğu gibi Boğaz kıyılarının incisi Sortie ve Reina’ya bırakacak. Boğazın trafiğinde sıkılanlar için trend olmaya başlayan Karaköy ise iyi bir alternatif olacak. Bej, Nublu ve bu yılın sürpriz mekanı Tamirci hareketli olacağa benziyor. Duyumlarıma göre Uğur Karabayır da o bölgede mekân bakmaya başlamış. 

Türkbükü kan kaybediyor
İstanbul’da kalmayanlar için ise Bodrum’un yine her zaman olduğu gibi doğru alternatif olması kaçınılmaz. Bu yıl Yalıkavak, tahminimce Bodrum’un en moda yeri olacak. Mübariz Mansimov Yalıkavak Marina’nın işletmesi için Doğuş Grubu’yla anlaşmış. Doğuş’un şirketlerinden D’ream bünyesinde bulunan restoranlardan Nusret, Kitchenette, Mezzaluna’yı marina bünyesinde açacakmış. Yine aynı bölgede bulunan Loft Beach’in işletmesini de Doğuş Grubu yapacak. Hatta Kos Adası’nda bulunan ve sosyetenin en çok tercih ettiği yer olan ‘Manos’ balıkçısı da marina içinde açılacakmış.
Yalıkavak’ta durum böyleyken Türkbükü’nde yine aynı yerler Divan, Ship a Hoy, Fidele, Maki, Maça Kızı, Kuum Beach, Sess ve Biber olacak. Uyguladıkları yöntemler ve gelen tatilcilerden aldıkları fahiş fiyatlar yüzünden kan kaybeden Türkbükü’ndeki mekânların birçoğu sezon için yenileme yapıyor ama bu yıl Yalıkavak karşısında pek şansları yok gibi görünüyor. 

Yılın en iyileri seçildi
Geçen hafta Nurettin Soydan’ın sahibi olduğu magazinci.com Yılın En İyileri Ödül Töreni’ne katıldım. Yine her yıl olduğu gibi muhteşemdi. Yılın En İyi Şarkı ödülünü Türkan’la Demet Akalın aldı. Akalın ‘Türkiye Müzik Ödülleri’ndeki En İyi Kadın Sanatçı ödülü benim  benim hakkımdı, Göksel’in değil’ dedi ve gündemi belirledi. Aslen Ermeni kökenli olan Hayko Tataryan ve Azerbaycan milletvekili Ganire Pashayeva’nın karşılıklı barış mesajları geceye damgasını vurdu. ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ alan Tataryan siyasi süreçte yaşananlara kısa bir konuşma ile değindi ve konuşmasının sonunda ’’Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan dolayı gurur duyuyorum’’ çıkışı ile büyük alkış topladı.  
Haftaya görüşmek üzere 

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi