• $13,4009
  • €15,2057
  • 793.124
  • 2014.21
6 Mayıs 2012 Pazar

Bizimkiler ders almalı!

James Bond Türkiye'de çekilecek dendiği günden bu yana yatıyoruz James, kalkıyoruz Bond. Önce Adana, sonra Fethiye ve İstanbul'da dublörlü çekimler heyecanlandırdı bizi. Tarihin son Bond'u Daniel Craig gelmeden, dublörünün haberleri süsledi gazete sayfalarını. Eminönü, Balat, Kapalıçarşı'da aksiyon dolu sahneler çekildi. Çarşının hem içinde hem üstünde motosikletler cirit attı adeta. 'Ha geldi ha gelecek' derken, geçen hafta İstanbul'a ayak bastı Daniel Craig. Çırağan'da yapılan basın toplantısında birkaç dakika görüntü verdi, birkaç soruyu cevapladı. Aynı gece başladı İstanbul'un tadını çıkarmaya. İlk durağı Nişantaşı Köşebaşı oldu. Orada olduğunu haber alan magazin gazetecileri de mekana gidip beklemeye başladılar. Çıkışta ilginç bir yöntemle karşılaştı çocuklar. Fotoğraf vermek istemeyen Craig'in talimatıyla İskoç koruma elinde led bir fenerle muhabirlerin karşısına dikildi. Fenerdeki güçlü ışık objektife tutuluyor, bu sayede temiz fotoğraf çekilmesi engelleniyordu. Koruma çektirmemek, bizim çocuklar da çekmek için çaba sarf ettiler. Fotoğrafları gördüm, birçoğu bembeyaz ama sonuca bakarsanız, kurtarılan birden fazla kare var.
Bu kısım işin rutini, gelelim asıl noktaya. Koruma kendisine verilen görevi yaptıktan sonra, muhabirlerin yanına geri dönmüş: 'Merhaba, fotoğraf çekilmemesi üzerine talimat almıştım, gereğini yaptım. Lütfen yanlış anlamayın. İyi görevler, iyi akşamlar' demiş. Adam hem kendi görevinin, sorumluluk sınırının hem de gazetecilerinkinin farkında... Her şeyden önce adam bunun bir 'iş' olduğunun farkında. İşte olması gereken de bu.
Bizim ünlülerimizin yanında 'koruma görevlisi' diye gezenler bu örnekten fazlasıyla ders almalı. Bu iş, insan kırmadan da yapılabiliyor demek ki... Şimdi 'bu örnekten ders alsınlar' dedim ya; onlar gider birer fener alır, objektiflere karşı fener tuttururlar, olayın mantığını kavramak işlerine gelmez...

Haftaya görüşmek üzere...

twitter.com/bariskocaoglu66

<p> </p>

Meteoroloji'den İstanbul'a yoğun kar yağışı uyarısı

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında