• $15,8956
  • €16,8278
  • 942.539
  • 2388.8
3 Temmuz 2011 Pazar

Bizi bu havalar mahvetti...

Yaz geldi, gelecek, geliyor derken temmuzun başına kadar geldik. Ne Bodrum'da ne de İstanbul'da hareket var... Gelen bir iki dünya starı da olmasa, magazin servisleri kan ağlayacak. Eskiden yazlık mekanlarda sezon 19 Mayıs'ta başlar, ekim ayına kadar devam ederdi. Şimdi camia bunun yarısına bile razı. Yapılan yüz binlerce, milyonlarca liralık yatırım nasıl çıkacak diye herkes kara kara düşünmekte. Bir dönem 90 gün olan yaz sezonu, şimdi havalar, LYS, ramazan ayı gibi sebeplerden neredeyse 30-35 güne kadar düşmüş durumda. Bodrum'dan haberler geliyor; esnaf her hafta, 'İşler bu hafta açılacak' diyormuş. Umarım bu bekleyiş bu hafta itibarıyla son bulur ve kısa olan sezonda herkes yatırımları oranında kazanır.

Ozan, Kenan'ı ihmal mi ediyor?
 Kenan Doğulu'nun müzik-eğlence dünyasındaki yeri tartışılmaz. Kapkara, Şaziye döneminden bu yana yakından izlediğim Doğulu, hem sahnesiyle hem de albümleriyle piyasanın en önde gelenlerinden. Yalnız son şarkısı 'Şans Meleğim' birçok kişide olduğu gibi bende de ufak da olsa bir hayal kırıklığı yarattı. Kardeşi Ozan Doğulu'nun kendi albümüyle büyük başarı kazanması sonrası, 'Kenan'a daha az mı zaman ayırıyor acaba?' sorusu aklıma geldi. Öyle ya, eskiden Ozan'ın ana işleri Sezen'in projeleri ve Kenan'ın albümleriydi. Arada sırada başka teklifleri de değerlendirip bir şeyler yapardı tabii. Fakat son şarkısı Şans Meleğim'de Ozan'ın da Kenan'ın da enerjisi eskisi gibi gelmedi bana. Daha iyi bir şey beklerdim. Bu beklentiye sahip olmamın en büyük nedeni ise; Kenan'ın bizi yüksek bir çıtaya alıştırmış olması.

Atiye Sokak'ta hoş bir tesadüf
Geçen hafta  Nişantaşı'ndaydım. Atiye Sokak, son dönemin favorisi olduğundan oradan bir geçip, ortamı görüp, havasını solumak istedim. Atiye Sokak resmen bambaşka bir dünya olmuş. Asmalımescit sokaklarındaki bohem sıcaklıkla, Nişantaşı'nın trendlerinin bir potada erimesi bu olsa gerek. Birbirinden şık beyler ve hanımlar sokağa atılmış masalarda şaraplarını yudumlayıp, günden geriye kalanlar hakkında sohbet ediyor. Sokağa yayılan hafif house müzik onlara eşlik ediyor. Kısacası ortamı çok beğendim. Atiye Sokak'ta yaşanan bir diğer hoşluk ise Hardal, Elio ve Quick China'nın yan yana hizmet vermesi. Bilenler hemen anladılar zaten ne demek istediğimi. Bilmeyenler için ise kısa bir açıklama yapalım.
Hardal eski başbakanlarımızdan Tansu Çiller'in oğlu Berk Çiller'in mekanı. Kapı komşuları Elio ve Quick China ise yine eski başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'ın oğulları Hasan ve Yavuz Yılmaz'ın... Zamanında iki eski başbakanımız çok iyi anlaşamasalar da şimdi çocukları yan yana mekanlarda gördüğüm kadarıyla iyi anlaşıyor. İki eski politikacının çocuklarının yiyecek-içecek ve eğlence sektörünü seçmesi ve dükkanlarını yan yana açması sizce de hoş bir tesadüf değil mi?
Haftaya görüşmek üzere...

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister