• $31,1305
  • €33,836
  • 2034.67
  • 9334.13
28 Eylül 2018 Cuma

Ben yoksam asistanım var

Öncelikle Mazhar Alanson; sanatçı sıfatını sonuna kadar hak eden, müzik sektöründe en çok söz hakkı olan sanatçılarımızdan kesinlikle… Bunu sanırım Türkiye’de kimse inkâr etmez ve çoğu insanın da benim gibi düşündüğüne eminim. Fizy Müzik Ödülleri’ne katılan sanatçı, esprili bir şekilde “Biz maalesef asistanımızı gönderemedik, kendimiz geldik” diyerek o gece ödül törenine katılamayan Edis ve Mabel Matiz’e gönderme yapmış. Her ödül töreninde mutlaka bu tip bir olay olur. Gecenin önemli isimlerinden biri katılamaz ve canlı görüntülü bağlantı yapar veya önceden bir teşekkür videosu hazırlayıp mazeretini anlatır. Bunu da en çok Sezen Aksu ve Tarkan’ın olduğu ödül töreni gecelerinde geçmişe bakarsak herkes hatırlar. Hatta bir seferinde Hülya Avşar, Tarkan’a ödül vermek için katıldığı Kral TV Müzik Ödülleri gecesinde sinirlenerek Tarkan’a sitem dolu sözler söylemiş ve uzun bir süre aralarında bu konu gerginlik sebebi olmuştur. Ödül veren için de, alan için de önemli olan bu geceler katılımın gerçekleşmesiyle anlamını buluyor.

Mazhar Alanson da muhtemelen verilen ödüle saygısından gitmiş, vakit ayırmış ve ödülün bir sanatçı için ne kadar önemli olduğunun altını çizmiş aslında.

Şimdi bu yeni şarkıcı çocuklar içinde ödülün anlamı çok büyüktür eminim ama hayatlarına öyle bir sirkülasyon var ki; konserden konsere koşuyorlar. Yoksa önceden mazeret mutlaka bildirmişlerdir.

Bu kadar popüler bir devirde yoksa kimsenin ödül almama şımarıklığında, ukalalığında olacağını sanmıyorum. Ama tabi iki bir MFÖ olmak için öğrenecekleri ve yürüyecekleri çok uzun yolları var.

Gözlerin sadece senin gözlerin olmasın!

“Be My Eyes” uygulamasından bahsediyorum. Uygulamanın amacı; görme engelli insanları, canlı video chat yardımıyla, tüm dünyadan gönüllülerle bir araya getiren bir uygulama. Sadece bir kaç dakikanızı ayırarak görme engelli bir kişinin gözleri olup, hayatını kolaylaştırıyorsunuz. Umarım bu uygulama dünyadaki kadar Türkiye’de yaygınlaşır. Hayatımızın çok önemli bir vaktini sosyal medyada geçiren bizler için, boş vaktinizde bu uygulamayı indirerek, en azından bir kişinin hayatına dokunabilsek ne mutlu bize. Kurulum gerçekleştikten sonra, görme engelli biri ihtiyaç halinde sizi o uygulama üzerinden buluyor. Bazen dolaptaki bir sütün son kullanma tarihini okuyorsun ona, bazen de açık mı kapalı mı olduğunu anlayamadığı bir cihazı kontrol ediyorsun. Cep telefonunun kamerasının doğru konumlanması için onu yönlendiriyor ve gördüğünü söylüyorsun sadece. Gözlerin sadece senin gözlerin olmaktan çıkıyor, görebiliyor olman daha anlamlı oluyor. Üstelik ücretsiz bir uygulama. Şimdi en azından onların bir gününü daha kolay geçirebilmelerini sağlamak adına düşünülüp, yapılmış böyle bir uygulama varken, bize düşen destek vermek derim. Dünyadaki en büyük haz birine yardım etmektir unutmayalım.

Ünlüler dünyasında aşkın ömrü!

Bu haftalar, yine ayrılık haberleriyle doldu taştı sayfalar. El ele, kol kola paylaşımlar, şiirler yazmalar, şarkılar söylemeler, ilan-ı aşklar ve aşkın ömrünün çok kısaldığını bize gösteren bir sürü ayrılık var ünlüler dünyasında. Başta Demet Özdemir-Seçkin Özdemir çifti doludizgin öyle bir aşk yaşıyorlardı ki, ailelerin tanıştığı, hatta yakında evlilik olacağı söylentileri bile gelmeye başlamıştı ama bu aşk hızlı başlayıp, hızlı bitti. Ve gelelim 2. büyük aşka Hande Erçel ve Murat Dalkılıç çiftine… Bu aşk da sesli başladı ama sessiz bitti. Hande Erçel’in annesi ağır bir rahatsızlık geçiriyordu ve hayatımın en zor günlerinde diye başlayan açıklaması ve bu yolda sadece ailemle olmak istiyorum diyerek ilişkisini bitirdiğini açıkladı Erçel…

Hande’nin annesine acil şifalar diliyorum öncelikle. Ama bu ilişkide bir şeyler belli ki yanlış gitti ve bu zor süreçte birbirlerine katlanmak zor geldi iki tarafa da. Ve hafta başında Gülben Ergen-Burak Törer çifti ayrıldığını açıkladı. İyi niyetlerle dolu, dostça, arkadaşça bir ayrılık olduğunu kendi ağızlarından duyurdular.

Ve bir büyük aşk daha hüsran oldu anlayacağınız. Daha çok gelir ünlüler dünyasından ayrılık haberleri. Yani bitmez bu aşk-meşk işleri.

<p>Olay, Hürriyet Mahallesi Aktaş Caddesinde meydana geldi. Kent merkezi istikametine seyir halinde

Hafif ticari aracın refüje çarptığı anlar kamerada

BİM'e bu hafta salı neler gelecek? BİM 27 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu

Ticaret Bakanlığı marketlerdeki fiyat ve etiketleri denetledi

Başkan Erdoğan'ın 70'inci yaşına 70 özel fotoğraf... Bazılarını ilk kez göreceksiniz