• $31,5252
  • €34,2976
  • 2128.35
  • 8919.94
8 Şubat 2019 Cuma

Aleyna’nın Şifreleri

Aleyna Tilki, birkaç gün sonra 19’una girecek. 14 yaşında ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasıyla tanıdığımız, 16’sında Türkiye’nin en çok tıklanan şarkısını söyleyen kız... Benim 29 yıllık meslek hayatımda şahit olduğum ilginç kariyerlerden biri olduğunu net olarak söyleyebilirim. Aleyna kendisi için ‘balon’ diyenleri her geçen gün terse düşürüyor. Ve görülüyor ki attığı hemen her adım planlı, programlı.

? ‘Cevapsız Çınlama’da yakaladığı başarının sahte tık’larla olduğunu söyleyenler bugün herkese ‘sahte tık’ çamuru atar ama ‘Aleyna hariç’ der duruma geldi. ‘Sen Olsan Bari’yle çocukları kendine hayran bırakan Tilki, ‘Yalnız Çiçek’le yaş ortalamasını arttırdı. Peşinden neo-arabesk yapıp halkın her kesiminden dinleyici kazandı.

? Gelen onlarca reklam teklifinden en doğru ikisini seçti. Jean firması reklamıyla yeni jenerasyon oyunculara kayan ilgiyi keserek ‘biz de varız’ dedi. İçecek reklamıyla ilk çok uluslu şirket reklamını çekti.

? Aleyna, ya bir star olacaktı ya da olmayacaktı. Yaşına göre fazla akıllı bu kız, bana Türkiye yetmez, star olmak İçin Amerika yolları mutlaka aşınmalı dedi ve onu da yapmaya devam ediyor. Yani ablaları abileri gibi tek şarkıyla bu yolculuğa devam etmek yerine kendini daha da geliştirmeyi seçti.

? Tilki, geçen hafta kendisini zaman zaman hor gören bir kitleye ders verdi. Sanatını ve yeteneğini çok yüzeysel bulan bir kitleye, o tokat niteliğindeki cevabı ise Tilki değil usta sanatçı Selda Bağcan verdi. Bağcan, bırakın kendi sahnesinde Aleyna’ya şarkı söyletmeyi, bizzat Aleyna’nın sahnesine gitti, genç şarkıcıyla düet yaptı. Bununla da kalmadı Tilki için “En beğendiğim isim, yurtdışında da ünlü olacak, görürsünüz!” cümlelerini etti. Bağcan’ı tanırım. Ne parayla ne de ricayla bu cümleleri söyleyebilirsiniz ona. İnanmadığını söylemez.

? Tilki’nin kariyerine ilk günden bugüne bir bakarsanız şifreleri çözmenin çok da zor olmadığını görürsünüz. Genç şarkıcı adım adım büyütüyor kariyerini.

Sarı Saruhan karakterine ayrı bir film çekilir

Gelelim “Organize İşler Sazan Sarmalı” filmine. Yapım için eleştirilerin ilki kesinlikle ‘birincisi mi yoksa bu seri mi daha iyi’ olacaktır. Beklentiler ‘Organize İşler’in ilkine bakıp kıyaslanacağı için Yılmaz Erdoğan eminim bunun stresini yaşamıştır. Filmi izleyen bir seyirci olarak bence iyi iş olmuş.

Yılmaz Erdoğan’ın oyunculuğunu konuşturduğu, yan rollerin ne kadar iyi olduğunu, Ezgi Mola’nın kesinlikle rolü en iyi şekilde taşıdığı, Bensu Soral’ın Erdoğan mı böyle istedi bilemem ama sıfır enerji, bu kadar donuk bir genç kızı canlandırdığı, Erdal Tosun’un o kadar güzel anıldığı, Ata Demirer rolü ne ise onu yaptığını filme giderek görmenizi isterim. Ama benim için filmin starı Kıvanç Tatlıtuğ’dur. Kıvanç için bu filmden sonra artık oyunculuğu hakkında sadece alkış tutulur. Hem o görüntüye bürünüp hem de o rolün adamı olmayı bu kadar net göstermek büyük oyunculuk ister. Bu riski alan Kıvanç bu karakteri ile tek başına ayrı bir film konusu olur. Sarı Saruhan diye bir karakter artık Türk Sineması’nda var olmuştur. Devamı da gelmelidir.

Yeni fenomenimiz “Reynmen” de geldi

Türkiye’de şu an fenomenlerden, Youtuber’lardan geçilmiyor. Her gün yeni bir starımız oluyor maşallah. Bir video çek, eğer biraz sırtını da sağlam bir yere dayamışsan star olmak an meselesi. Yeni fenomenimiz de Reynmen. Ne yapmış bu genç adam da 10 günde 70 milyon tıklamayı hak etmiş derken, bir tıklama da meraklılardan gelsin. ”Derdim Olsun” diye bir şarkı ve klip... Video 2011 yapımı Mahna Mahna Killer adlı kısa filmden alıntı mı çalıntı mı tartışılır. Otoriteler çalıntı olduğu konusunda ısrarlı. Ne derseniz deyin genç arkadaşımız yeni neslin baş isimlerinden oldu. Bu kadar ilgi görecek bir şey ben göremedim ya da göremiyorum. Görenler, görmeyenlere anlatırsa sevinirim.

<p>Daha önce yaban hayatıyla ilgili birçok video çeken 47 yaşındaki Tutar, son olarak Gümüşhane dağl

Yaban keçileri ve ayılar böyle görüntülendi

Belçika'dan Gazzelilere yardım malzemeleri

ABD'yi kar fırtınası vurdu: Otoyollar kapalı

Gazze'ye uçaklarla insani yardım bırakıldı