• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
15 Mart 2019 Cuma

3 yapraklı yonca

Fatma Girik’i ziyarete giden Türkan Şoray ve Filiz Akın’ın birlikte çekilmiş fotoğraflarını görünce duygulanmamak mümkün değil. Ne günler, ne hayatlar ama dostluklar sağlam.

Eminim 4 yapraklı yoncanın dördüncüsü ‘Hülya Koçyiğit’in de orada olması gerekirdi’ diyen çoktur ama mutlaka bir sebebi vardır bu karede olmamasının.

Yeşilçam’ın en güzel, en yetenekli kadınları her biri. Rekabeti hiç bırakmadılar hayatlarında ama bu rekabeti hiçbir zaman savaşa dönüştürmediler.

Şimdilerde özellikle pop-star kavgalarını gördükçe sizlerin değerini daha iyi anlıyoruz. Mesleğin zirvesinde olup şımarmamak, şaşırmamak, saygılı olmak hep bir kültürdür. Bu kültür de kesinlikle Yeşilçam sanatçılarında vardı. O eski Türk filmlerini hâlâ izlemekten bıkmıyoruz.

Hep mi yüreklere dokunur. İyi ki yapılmış bu filmler, iyi ki sizler de o filmlerin yıldızları olarak hayatımıza girmişsiniz.

MERYEM ARTIK DİZİ ÇEKMEZ

Meryem Uzerli gibi bir örnek daha gelmedi sanat dünyasına.

Almanya’dan gelip Türkiye’nin en önemli dizisi Muhteşem Yüzyıl’da başrol oynayarak gönüllerin kahramanı ol…

Hem de bozuk bir Türkçe ile… Sonrasındaki çalışmaları başarısızla sonuçlandı. Hiçbir şey yapmasa da ülkenin en popüler isimleri arasında kalmayı başarıyor. Meryem Uzerli öyle bir yol çizdi ki kendine oyunculuk yapmaya ihtiyacı yok artık.

Reklam filmleri, davetler, marka yüzü olmak daha çok para kazanmanın en iyi yöntemi.

Dizileri reyting kurbanı olurken, kendini bu sektörden uzak tutmadan, reklam işleriyle iyi yürüdü, gitti. Arkasında erkek kardeşinin olduğunu ve Meryem’in tüm işlerini organize ettiğini yeni öğrendik. Her davete ve organizasyona katılmasını sağlıyor ve Meryem’i arı gibi çalıştırıyor.

Meryem Türkiye’de bu saatten sonra dizi oyuncusu değil, artık reklam oyuncusu olmuştur.

Sosyal medya acizliği

Bu sosyal medya bizim başımıza neler açtı, ne hallere geldik. Ünlüler ne çekti bu sosyal medyadan. Ünlülerin hesabına gelen yardım mesajları, boyutunu aştı. En son “Jet Sosyete“ oyuncusu Bartu Küçükçağlayan kendisine gelen bir isteği deşifre etti.

Oyuncu, sosyal medya hesabından, “DM’den para isteyenlerin hikayeleri çok dandik, uzun uzun, kötü kötü yazıyorlar.

Bir tanesinin özeti, ‘Kocam öldü, kızım kanser, benim de kolum kesik iki aylık kiramı öder misin?” Bu mu yani?

Aile bitmiş bir aylık kira mı istiyorsun sadece? Twitter’a girmiş bir de gece gece!” yazısını yayınladı. Cep telefonu isteyen, faturasını ödeyemeyen, kıyafet isteyen, gelinlik isteyen… Bitmek bilmeyen istekler yani. Arkadaşlar herkes nereye nasıl yardım edeceğini bilir.

Ve çoğu ünlü, ihtiyacı olanlara bir şekilde ulaşıyor.

Ama Instagram’dan ünlülerin fotoğraflarının altına isteklerinizi belirtene kadar, biraz o sosyal medyadan elinizi eteğinizi çekip, hayatta ne yapabilirim de para kazanabilirim, kendimi nasıl geliştirebilirim diye çaba gösterseniz, inanın başarabilirsiniz.

<p>Zonguldak'ta heyelan nedeniyle bir bölümünde çökme meydana gelen yol, ulaşıma kapatıldı.</p><p>Ke

Zonguldak'ta heyelan! Yol trafiğe kapatıldı

Gazze güneş batmadan karanlığa gömülüyor... İşgalci İsrail'in durmayan vahşeti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı

Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal tercihini yaptı! İşte dev derbinin 11'leri...