• $16,998
  • €17,4113
  • 965.651
  • 2370.84
9 Şubat 2018 Cuma

3 dizinin akıbeti ne olur?

Ekranlarda erken sezon finali yapan dizilerin yerine bir yandan yenileri eklenmeye devam ederken, izleme şansı bulduğum üç yeni dizi oldu.

Bunlardan ilki Kanal D ekranlarındaki ‘Gülizar’. Gelen ilk reyting diziye nasıl yoğun ilgi olduğunu gösterdi. Güzel dizi olmuş. Farah Zeynep Abdullah ile Ebru Cündübeyoğlu, hem oyunculuk hem de hem birbirine uyum olarak doğru ikili olmuş. Dizi böyle giderse devam eder.

İkinci dizi atv ekranlarındaki “Sen Anlat Karadeniz”. Bu dizide ilk bölümünden itibaren zirveye oturdu. Tamamen sosyal mesaj içeren bir yapım… Kadına şiddeti, çocuk yaşta zorla yaptırılan evlilikleri gözler önüne seriyor. Tabii ki bunu da Karadeniz’in o sıcak samimi insanları, yeşilin binbir renginin hakim olduğu yaylaları ve eşsiz doğal güzellikleriyle ekrana yansıtıyor. Dizi bu sezon reytinglerde ilk sırada olur.

Üçüncü dizi Show TV’nin “Yuvamdaki Düşman”. Nebahat Çehre, Pelin Karahan, Aslı Tandoğan, Pamir Pekin ve Pelin Öztekin gibi oyuncuların yer aldığı dizi, güçlü kadrosuna rağmen ‘Bu dizi olmuş’ dedirttirmedi. Senaryo beş bölüm sonra tıkanır gibi. İzlerken sonunu tahmin ettiğim, ne olacağını önceden gördüğüm konuların işlenmesi beni çok da etkilemedi. Akıbeti ne olur? Şimdiden söylemek zor. Yolu açık olur umarım.

Ekranların korkulu rüyası Survivor başlar

Evet! Tüm zamanların en çok seyredilen yarışması Survivor, yarın Tv8 ekranlarında başlıyor. Her sene olduğu gibi dizilerin korkulu rüyası bakalım bu sene de ekranlara izleyiciyi kilitlemeyi başarabilecek mi? Büyük sürpriz olmazsa bu seneki en’ler kadrosu bana göre yine çok etkili olacak. Yarışmacıların adaya gidiş anlarını, daha ilk günden kimlerin göz önünde olduğunu, kimin kimle anlaşıp anlaşamadığını merakla bekliyoruz. İlk bölümün gidişi bu seneki Survivor’ın ne olacağını belli edecektir. Hadi bakalım hayırlısı…

Tutmaz bu proje

Kaos diyorum. Çünkü artık gündüz kuşağında neler neler yapıldığını şaşkınlık içinde izliyorum. Evlilik programları kaldırıldı. Yerine Müge Anlı’nın formatında toplumun her kesiminden ‘çözüm arayan’ insanların sorunlara yer veren programlar getirildi. Yemek ve moda programlarını da unutmamak gerekiyor. Gerçi kimileri reytingden pay alamadı yayından kaldırıldı. Asıl konuya gelmek istediğim, fragmanına denk geldiğim ‘Sosyetik Ev kadınları’. Program 5 sosyete kadınının hayatını ekrana yansıtıyor. İçlerinden Neslihan Kozanoğlu dışında kimseyi tanımıyorum. Eminim ki Türkiye’nin en az %80’ni de sosyete tabir edilen bu kişileri tanımıyordur. Bu program bize ne katacak? Sosyetenin davetten davete koşan beş kadınının gösterişli ve lüks hayatının seyirciye mesajı ne olacak? Açıkçası bugüne kadar gördüğüm en saçma, anlamsız projelerden diyebilirim.

Şovu kafasına koymuş avukat dinler mi?

ATV’de deneyimli polis muhabiri Emrullah Erdinç’i izledim. Seren Serengil olayında adliyede yaşadıklarını anlatıyordu. Avukat Ayşegül Mermer, Serengil’i, “Seren lütfen böyle yayınlar yapma. Sen en erken perşembe günü teslim olabilirsin. Davaya da kendine de zarar veriyorsun. Lütfen bunu yayında söyle. Sen bugün teslim olamazsın, bugün cezaevine giremezsin” diye uyarmış. Ama nafile. Seren Serengil şov yapmayı kafasına koymuş bir kere. Ne avukat dinler, ne hukuk. Sonuçta da aynen böyle oldu. Hapis olayı şov olayına dönüştü.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı