• $13,6472
  • €15,5278
  • 783.572
  • 2004.55
29 Aralık 2017 Cuma

2017’den geriye kalan!

2017 sanat ve televizyon dünyası için öyle bir seneydi ki ne ihanetler, ne skandallar, ne dedikodular ne boşanmalar bitmek bilmedi… Siyasi gündemin bile önüne geçtik. 2017’yi şöyle bir gözden geçirmeye ne dersiniz?

Yılın skandalı: Hande Bermek ile evli olan Murat Başoğlu’nun öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı ile Bodrum’da bir teknede öpüşürken çekilen kareleri yıla damgasını vurdu. Bu skandal ikilinin evliliğinin bitmesine neden oldu.

Yılın boşanma davası: Demet Şener ile İbrahim Kutluay, 12 yıllık evliliklerini bitirme kararı aldı. İkilinin çekişmeli boşanma davası hâlâ devam ediyor.

Yılın aşkı: İlk başta kimse inanamadı… ‘Yok olamaz öyle bir şey’ dendi… Onlar için çok şeyler söylendi. Kimden mi bahsediyorum. Tabii ki Metin Hara- Adriana Lima ikilisinden… Yılın aşkına imza attılar.

Yılın evliliği: Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, kızı Melisa’nın annesi Şeyma Subaşı’yla dillere destan bir düğünle evlendi.

Yılın sürpriz ilişkileri: Sıla-Ahmet Kural, Tuba Büyüküstün-Umut Evirgen.

Yılın starı: Ne kadar çok eleştirilse de ‘Cevapsız Çınlama’ ve ‘Sen Olsan Bari’ şarkılarıyla adından söz ettiren Aleyna Tilki, yılın en çok konuşulan ismi oldu hiç kuşkusuz…

Yılın albümü: Tarkan, ‘On’ albümüyle milyonların yine gönlünü fethetti. Herkese ‘Yolla’ dedirtti. Bir tek Tarkan mı? Ebru Yaşar da ‘Haddinden Fazla’ çalışmasıyla bir o kadar iddialı çıkış yaptı. Hele ki ‘Ben Ne Yangınlar Gördüm’ şarkısı 7’den 70’e birçok kişinin dilindeydi. Her iki isim de müzik dünyasını canlandırdı.

Yılın romantik çifti: Şahan Gökbakar’ın eşi Selin ve çocuklarına olan aşkı adeta parmak ısırtıyor.

Yılın şarkısı: ‘İhanetten Geriye Kalan’ şarkısıyla Sezen Aksu, klasiklerine bir yenisini eklemiş oldu.

Yılın yasak ilişkileri: Ebru Şallı’nın evli işadamı Uğur Akkuş ile beraberliği ve Gülben Ergen’in de evli Tolga Duğles ile ilişki yaşaması gündemi bir hayli meşgul etti.

Yılın trajedisi: Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, Beşiktaş’ta ünlü bir otelin 10 katında eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürüldü. Olayın ardından ortaya birçok iddia atılırken asıl gerçek Şaşmaz’ın geride dört aylık hamile gözü yaşlı bir eş bırakması oldu.

Yılın filmi: 5 milyonu aşan gişesiyle ‘Ayla’ yılın filmi…

Yılın dizisi: Fi’dir. Hem internette yayımlanan bir dizi olup, TV ekranlarında olmadan reyting alıp, her bölümde tüm oyuncuların konuşulması ve dizinin gündemden düşmemesi büyük başarıdır.

Ve çok kayıp verdik bu sene... Karabulutlar sanat ve magazin camiasının tepesinden ayrılmadı. İbrahim Erkal, Harun Kolçak, Fikret Hakan, Bülent Kayabaş, Halit Akçetepe, Ayberk Atilla, Tayfun Talipoğlu ve Melih Gülgen gibi isimler hem müzik dünyasının hem de Yeşilçam’ın büyük kayıpları arasında oldu. Hepsine Allah’tan rahmet ve ailelerine sabır diliyorum.

Ve 2018’e girmeye günler kala, umarım herkes için sağlık başta olmak üzere, sevgi ve saygı dolu, huzurlu, mutlu bir yıl gelmesi temennisiyle ‘Hoş geldin 2018’ diyorum…

<p class='MsoNormal'>Eda Cabul sordu, Hukukçu Cüneyd  Altıparmak cevapladı.</p>

FİYATLAR NEDEN ARTIYOR?

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü

2021 yılında Türkiye'de en çok yapılan aramalar

Trabzon'da 4 farklı noktada orman yangını