• $7,5251
  • €9,0223
  • 410.424
  • 1538.04
11 Nisan 2011 Pazartesi

Tarihi maç!

Bahri Havadır
Bahri Havadır
YAZARIN SAYFASI

Bu yaşıma geldim böyle bir Galatasaray-Trabzonspor maçı görmedim. Ses yok, renk yok, coşku yok. Sanırsın sahada iki amatör takım var! Seyircisiz bir ortamda 'Laf olsun, torba dolsun, biraz da spor olsun' diye kafalarına göre takılıyorlar!
Bunda suçlu kim? Evet; Galatasaray'ın bu sezona erken havlu atması gösterilebilir bu renksizliğe! Doğru da. Peki Galatasaray'ın taraftarına ne demeli? Şu muhteşem stadın tribünlerini bomboş bırakanlara ne söylemeli? Onlar da bu sezon yöneticiler ve futbolcular kadar suçlu değil mi?
Galatasaray için artık söylenecek fazla bir şey yok. Doktor ne yersen ye demiş! Umutsuz bir durum yani. 'Üzüm üzüme baka baka kararır' misali Trabzonspor da Galatasaray'a ayak uydurmaya çalışmaz mı? İki pas bile yapamadılar uzun süre. Arada uzaktan şut vuralım dediler, onda da toplar kendi arkadaşlarına çarptı! Enteresandı.

KIRILMA ANI KAZIM
Oyunun kırılma anı Kazım'ın kırmızı kart görmesiydi. Kazım kırmızı kart görüp de Galatasaray eksik kalınca Trabzonsporlular rahatladı. Sanki bir iğne batırıldı kendilerine, hepsi de uykudan uyandı. 'Yahu biz ne yapıyoruz. Böyle giderse liderliği kaptırıyoruz' diyerek gol aramaya başladılar. Ve attılar da. Trabzon kazandı; kutluyoruz.
Bu galibiyet onları liderlik koltuğunda tuttu. Fenerbahçe ile aralarındaki iki puanlık farkı korudu. Ama bir uyarı yapalım yine de; Trabzon mutlaka takılacaktır böyle giderse. Bir canlanma şart; Ligin son haftaları en küçük umursamazlığı kaldırmaz çünkü.
G.Saraylılar da artık uyanmalı! Puan cetveline bir bakın, kaçıncı sırada Türk futbolunun devi! Bu takımın futbolcuları olarak hatırlanmak, o kutsal formayı giyenleri hiç mahçup etmeyecek mi?

<p>Öğrencilerin merakla  beklediği yüz yüze eğitim başladı. Çocuklar eski normale nasıl adapte ol

Yüz yüze eğitim başladı, anne babalar nelere dikkat etmeli?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi