• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
06 Mart 2012 Salı

Necati Ateş böyle istedi

Bahri Havadır
Bahri Havadır
YAZARIN SAYFASI

G.Saray, Sivasspor maçına çıkarken 4 Eylül Stadı'nın koridorlarını Necati'nin sesi çınlattı: 'Beyler bu kırılma maçı. Herkes ona göre oynasın...'
Dediği gibi de oldu. Maçı kıran, maçı koparan adam Necati'ydi. Golü muhteşemdi, kaleci hatalıydı. Ujfalusi'nin golünde yine kaleci hatalıydı. Ujfalusi'nin vurduğu top çok yavaş ağlara gitti ama kaleci birşey yapamadı. Necati'nin golü, Ujfalusi'nin, Aydın'ın golleri bir yana aslında maçın diğer önemli adamı Elmander'di. Savunmada, orta sahada, forvette, nerede bir sorun varsa Elmander oradaydı.
Necati'nin adı ilk olarak G.Saray'la anılmaya başladığında, 'Necati mi G.Saray'ı kurtaracak sesleri' de bir hayli yüksek tondan duyulmaya başladı. 'Bize Shaqiri tarzı futbolcu lazım' diyenler Necati'ye dudak büktüler. Ama Sivas'ta bir kez daha görüldü ki Necati, 1. dakikadan 90. dakikaya kadar hep oyunda vardı. Hem de golleriyle güzel oyunu süsleyerek.
G.Saray, oyunu her haliyle yönlendiren ve bu oyunu zekice uygulayan bir ekip. Müthiş bir kadro kuruldu. Mükemmel bir uyum yakalandı ve 11 cesur yürek mutlu sona koşar adım gidiyorlar. Ne kış, ne soğuk, ne fırtına ne saatler süren deplasman yolculuğu çilesi ne de Sivasspor, G.Saray'ı durduramadı.
G.Saray'ın zor geçmesi beklenen deplasmanda 3 puanı 4 golle çok rahat aldı. Play-off'a 5 maç kala F.Bahçe ile arasındaki puan farkını 9'a Trabzon ve Beşiktaş'la da 17'ye çıkararak zirvedeki yerini sağlamlaştırıyor. Böyle giderse play-off da formalite olacak.

<p>Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, lekelenmeme hakkının önemine dikkati çekerek '300 binin üzerinde so

300 bin kişi 'leke'den kurtarıldı

Şanlıurfa'da mağaralara operasyon: 29 gözaltı

Arşivlerden çıkan tarihe damga vuran anlar

Güzel oyuncu tanınmaz hale geldi! hayranları gözlerine inanamadı