• $8,4568
  • €10,2217
  • 493.638
  • 1441.33
04 Mart 2011 Cuma

Hodri meydan

Bahri Havadır
Bahri Havadır
YAZARIN SAYFASI

Yakında sıcak gelişmeler olacak ama Polat kalacak

'İmzalar toplansa da Adnan Polat seçime gitmemek konusunda ısrar eder, Temmuz'dan önce sandık G.Saraylılar'ın önüne gelmez. O yüzden pratikte kongre zor, yönetim de ibra edilir'

Ah ahhh... Bir zamanlar maziye bak ne kadar şendik. Biz bu hale nasıl geldik! diye konuşuyor Galatasaraylılar sağda solda. Üç kişi bir araya geldi mi? Hoop; hemen başlıyor sallamalar!
Herkes de her şeyi biliyor!
İkide bir düzenlenen merhum Başkan Özhan Canaydın'ı anma geceleri, aslında 'İçimizdekileri boşaltalım, birilerini iyice benzetelim' geceleri... Hikaye gerisi.
Sallayıp duranlar... Sallasınlar, sallasınlar da... Önce gerçekleri bilsinler; ondan sonra yine sallamaya devam etsinler!
'Peki nedir gerçekler' diye soruyorsanız; okumaya devam edin. Bakın nedir gerçekler?

1 - POLAT MAHKEMEYE GİDER
'Adnan Polat genel kurula gitsin, koltuğu bıraksın' diyen muhteremler... Diyelim ki imza topladınız. Polat'ın, ceketini alıp, 'Hadi eyvallah' diyeceğini mi sanıyorsunuz. Noter tespiti, yönetim kurulunun dava açması var sırada. Hızla yapılsa bunlar, en kısa 4 ay sürer. Kongre ancak Temmuz ayında olabilir. Bu da Adnan Polat işi yokuşa sürmek istemezse... Ya sürerse...

2 - ŞİMDİ SIRA HAGİ'YE GELDİ
Adnan Sezgin nefretin son durağı olduğu için gitti. Hagi de futbolcularla yeterli diyalog kuramadığı için gidecek. Ama hemen değil.

3 - YENİ HOCA ARAYIŞI BAŞLADI
HAGİ Karabükspor maçında da takımın başında... Ancak Polat yeni sezon için teknik direktör arayışlarına başladı bile...

4 - TUGAY VE NEZİHİ GÖTÜRÜR
Tugay Kerimoğlu'na tam yetki hiçbir zaman verilmeyecek. İkinci adam olacak. Nezih Baloğlu ile birlikte sezon sonuna kadar görev yapacak.

5 - LAFLA G.SARAYLI OLUNMAZ
Bülent Korkmaz G.Saray'a geldikten 20 gün sonra boş kağıda imza atarak istifa etti... Yani bir Galatasaraylılık duruşu gösterdi... Bugün Hagi, istifa edip gitmiyorum demesinin ardında tazminat maddesi var...

6 - TEK SUÇLU HAGİ DEĞİL Kİ...
Evet; Hagi suçlu... Peki dünyada başka bir yer kalmamış gibi Romanya'dan futbolcular transfer edenler, ya da transfer edilmelerine göz yumanlar suçsuz mu? İnsan 'Yahu kardeşim; bu kaleci Romanya'daki takımında bile oynayamıyor, bizde nasıl oynar' diye sormaz mı? İnsan 'Bu Culio madem bu kadar yetenekli neden Romanya'da kalmış, kimse bunun farkına neden varmamış' diye meraklanmaz mı? 'Şu Bogdan Stancu denilen arkadaşın İtalyan kulüpleri peşindeymiş yıllardır da niye almamışlar' diye araştırmaz mı?

7  - 'ÇAĞDIŞI' DEDİ VE KOVULDU
SİZ Misimoviç'in hala 'Hagi'nin karşısında cak cak sakız çiğnedi' diye kovulduğunu sanıyorsunuz değil mi? Değil işte. Misimoviç, Hagi'yi eleştirdi. 'Çağdışı futbol oynatıyorsun' dedi. O da 'Yaa öyle mi? Bu takımın hocası benim, beğenmiyorsan defol git' dedi de ondan.

8 - DİĞERLERİ DUYGUSUZ MU?
G.saray Lisesi kökenli İnan Kıraç ve dava arkadaşları... Faruk Süren, Ünal Aysal, Adnan Öztürk, Ali Dürüst ve Cemal Özgörkey, Mehmet Helvacı çok duygulu Galatasaraylılar da, diğerleri duygusuz Galatasaraylılar mı?

9 - YENİLGİYE SEVİNİYORLARDI
Gazİantep kupa maçından sonra gevrek gevrek gülerek stadı terk eden çok değerli Galatasaraylılar'la karşılaşmanızı isterdim.
G.saray'da yine bir liseli-lisesiz saçmalığı hortlamış durumda. Kafatasçılar gibi! 'Nereden çıktı' demeyin, kendi kendinizi kandırmayın.

10 - FATİH TERİM TEK ADAY
Rİjkaard'In ipinin çekildiği akşam Ali Haşhaş, Işın Çelebi, Mehmet Helvacı ve Taner Aşkın, Hagi'ye karşı çıkmışlar, 'Ondan teknik direktör olmaz. Bir kere denedik ya' demişlerdi. Ama Polat, işi çoktaaan bitirmişti. Yani karşı çıkanları dinlemedi. Şimdiki hedefi ise Fatih Terim.

11 - YÖNETİM İBRA EDİLECEK
BAKMAYIN siz protestolara, imza kampanyalarına. Adnan Polat yönetiminin ibra edileceğine adım gibi eminim...

12 - KOLTUK SEVDASI İÇİN...
Nefret, dedikodu, yüzsüzlüğün tavan yaptığı ortamda Koltuk sevdası 'Bu ulu çınar'ı bölünmeye götürüyor. Prestij kaybettiriyor.

13 - HERKESİN HESABI BAŞKA
NEDİR bu duayen karmaşası? Galatasaray uçurumun kenarına gidiyorsa neden göreve talipsiniz? Çok mu fedakarsınız? Herkesin hesabı başka... Aranızda kaç tanesi Galatasaray ruhunu taşıyor... Taşıyanları Gaziantepspor maçından sonra gördüm... Gülmekten neredeyse bayılacaklardı!

14 - SOMUT ADIM ATIN ARTIK
ŞU sakatlık işi nedir? Bir tanıdığım kalp ameliyatı olmuştu; Arda'nın sakatlandığında... O arkadaşım çoktan iyileşti, şimdi ceylan gibi sekiyor. Arda hala sakat. Kewell antrenmanlarda süper, maçta o da sakat. 
Sevgili duayenler... Büyükler, abiler, imzacılar, imzasızlar, tepkililer, tepkisizler, iki yüzlüler, beş yüzlüler... Bırakın ortalıkta dolaşmayı, ikide bir düzenlenen yemekleri, rahmetli insanların üzerinden prim yapmayı, televizyonlardaki şovları...
Ya çıkın ortaya 'Ben adayım kardeşim' deyip, kaynağınızı, projelerinizi anlatın.
Ya da susun artık.
Galatasaray'ın prestijiyle daha fazla oynamayın.

Her maç protesto
TAKIMLARININ G.Antep'e elenmesinden sonra taraftarlar da yönetime karşı eylemlerini artırma kararı aldı. ultrAslan da resmi sitesine Başkan Polat ve Sezgin'in birbirine sarılmış resimlerini koyup, üstüne de 'İSTİFA' diye yazdı.
TARAFTARLARIN kalan 11 maçta Fenerbahçe derbisi hariç yönetim aleyhine protestolarda bulunacakları da belirtiliyor. Bu tepkiden 8 saat sonra Adnan Sezgin'in istifası açıklandı.

<p>Yoğun diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün  Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin

Bayram sonrası kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor