• $7,3997
  • €9,0101
  • 441.582
  • 1538.17
29 Nisan 2012 Pazar

Günlerden G.Saray

Bahri Havadır
Bahri Havadır
YAZARIN SAYFASI

Maç 4-1 devam ediyor; kadınlar bağırıyor; 'Hakem ne oluyor .... oran buran oynuyor.' Selçuk, Necati, Eboue atıyor, kadınlar kulak tırmalayan bir çığlıkla yine bağırıyor. Hedefteki adam yine hakem...
Küfür etmeyi seviyoruz... Kadın, erkek farketmiyor.
Oysa Türkiye koşullarının çok üzerinde futbol oynayan G.Saray'ı alkışlamak, Trabzonspor'u desteklemek varken Avni Aker'i dolduran çoluk, çocuk, kadın işin mavrasında.
Aslında kadınlar çığlık çığlığa bağıracağına, sahada Selçuk'un golünün pek farkında olmadılar. Necati'nin, Eboue'nin gollerini farketmediler. Colman'ın attığı iki gol de onların bağırtıları arasında geldi. Onlar bizim kadınlarımız... Eşine bağırıyor, çocuğuna bağırıyor, hızını alamayıp bir de gelip maçta bağırıyor. Aslında kadınlarla maç seyretmek keyifli de oluyor. Erkeklerin kıymetini biraz anlamalı.
G.Saray'ın ilk yarıdaki baskısı, ikinci yarıda attığı kadar Engin'in, Necati'nin yüzde yüz kaçırdıkları hala akıllarda. Bir ara saydım, G.Saray tam 40 pas yaptı. Trabzonsporlular topu almaya çalışırken kadınlar hala bağırıp çağırmanın peşindeydi.
Herkes gördü ki G.Saray, inanılmaz bir ekip. Müthiş futbol zekasıyla bu sezonun tartışmasız en iyisi. Bunu Avni Aker'de de gösterdi. F.Bahçe travmasını çabuk atlatan G.Saraylı futbolcular inanılmaz bir performans gösterdi. Çünkü dün G.Saray'ın günüydü... Sarı-Kırmızılılar sahanın her yerinde futbol oynadı, zaman zaman da Trabzon ışıldamaya çalıştı. Hergün yemek yapan, bulaşık yıkayan, kuaföre gidip süslenen kadınlar Avni Aker'deki futbol ziyafetini çığlıklarıyla terk ettiler.

<p>Amerika Birleşik Devletlerinde 46. Başkan Demokrat Lider Joe Biden oldu. </p><p>ABD'de yeni

ABD'de yeni dönem başladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Uludağ'a yerleşen çiftin kentten uzak sıra dışı hayatı

Malatya'da depremin izleri devletin yardım eliyle siliniyor