• $7,3773
  • €8,9702
  • 442.01
  • 1552.52
23 Nisan 2012 Pazartesi

Futbolun adaleti

Bahri Havadır
Bahri Havadır
YAZARIN SAYFASI

Düşünebiliyor musunuz? 90 dakika boyunca Necati ile, Aydın ile, Elmander ile, Milan Baros ile çuvallar dolusu goller kaçıran G.Saray, sadece kalesine iki kez gelen rakibine yenilmekten kurtulamadı. Neyin adaleti, bilemiyorum. Ama bir gerçek var ki futbol oynayan, futbolun bütün güzelliklerini sahaya yansıtan G.Saray'dı.
Elbette F.Bahçe, kontrollü ve sakin oynadı. Maçın kırılma anı, 70. dakikada Aydın'ın şutunda Volkan'ın hayatının kurtarışını yapmasıydı.
İkinci yarıda G.Saray'ın bitmek tükenmek bilmeyen baskısında F.Bahçe köşeye sıkışmış bir boksör gibiydi. Aydın üst üste milyon kere gol olacak pozisyonları kaçırdı, kaçırırken saçbaş yoldurdu. Maçın beraberlik golü sonrasında G.Saray'ın ikinci golü bulması da an meselesiydi. Ancak Stoch, G.Saraylılar'ın hayallerini yıktı.
Arena'daki müthiş futbol gecesinde Fatih Terim'in aslanları, inanın olağanüstü bir performans gösterdi.
Oynadığı futbolla Türkiye'nin çok ama çok üzerinde bir takım olduğunu kanıtladı. Ama skor tabelası ne yazık ki böyle yazmadı.
Hakem Fırat Aydınus'u beğenirim, takdir ederim ama bu maçta performansı düşüktü. Cristian Baroni'nin ilk yarıda Selçuk'a ceza alanı içindeki hareketini görmedi.
Bekir'in, Selçuk'un Cristian Baroni'nin kasıtlı hareketlerini görememesi de ayrıca Fırat Aydınus'un bu maçta eksi hanesine yazıldı.
Bir de şu vardı: Bir şeyi çok istediğin zaman, hayal ettiğin zaman, zorladığın zaman olmayabiliyor.
G.Saray çok istedi, ama futbolun adaleti yanında değildi.
Fatih Terim üzülmesin. Başkan Ünal Aysal asla karalar bağlamasın. Bu takımla, bu taraftarıyla gurur duymalı. Futbolun adaleti dün gece yanlarında değildi ama şampiyonluğu sonuna kadar hak eden bir takım olduklarını sonuna kadar kanıtladılar.

<p>Bir önceki PPK toplantısında faizler yüzde 15'ten yüzde 17'ye yükseltilmişti. Ekonomistler, Merke

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yılanların yuttukları dev canlılar

Ankara'nın en yaşlı iki kadınına koronavirüs aşısı yapıldı