• $15,9361
  • €16,85
  • 943.805
  • 2381.04
14 Aralık 2012 Cuma

Vize işkencesi!

Ikına-sıkına olsa da aldığımız TOP 16 vizesi 'Altın değerindeydi!' Maç boyu, elenme korkusu çekince, vizenin değerini anladık. Yıllarca, dünyanın dört bir yanındaki ülkelere, vize alarak gittik. Birçoğu zordu... Hiç böyle vize işkencesi yaşamamıştık! Çok şükür, mutlu sonla, vizeyi aldık.
Oysa... Offf!.. Offf!.. Her maçın başında yaşanan işkence dakikalar bu maçta da vardı. Yırtık-pırtık savunma açıklarımızdan faydalandılar. Bir anda 6 farka ulaştılar. Hücum setinde hızlı top çevirerek, boş şut alanı yaratan ve üçlük isabetlerle F.Bahçe'nin skor hakimiyetini önleyen Cantu'ya karşı, dış şut savunmamız çok zayıf kaldı.
Bu arada bizim potada patlayıp, geri tepen rakip şutlarda da Cantu'ya sunulan birkaç 'hücum ribaundu kokteyli!' basketler getirince, moral kondisyonumuz da düşmeye başladı.
KALPTEN GÖTÜRECEK
Molalar falan-filan!.. Pianginiani'nin bençte vıdı-vıdı ve fırçaları, sonunda akılları başlara getirdi. Sarı-Lacivertli savunmanın rakibin dış oyuncularına yaptığı baskı, İtalyan şutlarının üç sayı isabetini düşürmeye, pota altı savunmamız da rakip uzunları boğmaya başlayınca, Cantu sayı yollarında kısırlaştı. Bu kritik anlarda, Ömer ve Bogdanovic'in dışarıdan-içeriden seri basketleri, rakip savunmanın gardını iyice düşürünce 'Cantu'nun havasını aldık!'
Skor hakimiyetini ilk yarı sonuna kadar sağlamak, son iki periyotta da moral kondisyonumuzu üst düzeyde tutmaya yetti.
Bu da daha dirençli bir savunma gayreti getirdi. 'Skor iştahımızı da kabarttı!' Son 2 periyotta, Cantu'nun tüm çabaları skor hakimiyetini geri almaya yetmedi. Son saniyelere kadar, vize alamama korkusu yaşadığımız bir maçı kazanmak, kalpten götürecek cinstendi!
F.Bahçeli oyuncuları bu zor atmosferden zaferle çıktıkları için kutluyorum.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, AKŞAM TV'de Bir Dizi Sohbet programının canlı yayınına konuk oldu. Payitaht Ab

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak

Erzurum'da mayısta beyaz örtüyle kaplandı

Hayvanların gazabına uğrayan insanların zor anları