• $15,8217
  • €16,873
  • 943.943
  • 2364.06
31 Aralık 2011 Cumartesi

Tomas (Hawk)!

İşte, yıldız oyuncu ben buna derim. Hırvatistan Milli Takımı'nı, skor yollarında uçuran Makro Tomas, sakatlığından döndükten sonra, kendini bulamamıştı. Birkaç maçtır 'Ölü bir skorer!' görüntüsü çiziyordu! Dün de, kendisi yıldız ve skorer bir oyuncu olan Bogdanovic ile birlikte, F.Bahçe'nin en kötü oyuncusuydu. Taaa ki!.. Son iki dakikaya kadar. F.Bahçe'nin 'Delidana!' gibi saldırıp, bir türlü öne geçemediği anları unutturarak, 'Dış atış isabeti ve asist fakiri!' takımını, iki şutla, zafere taşıdı.
Kısacası Amerikan Ordusu'nun kullandığı Tomahawk Füzeleri kadar etkili, iki şahane üçlüğü G.Saray potasına gönderen 'TOMAS(HAWK)!' eksikleri bol F.Bahçe'yi, zafere taşıdı.
Bu maçın kaderini Tomas'ın iki üçlüğü çizdi ama oraya kadar da oyunu, Engin, Kaya, Gist ve Oğuz'un zaman zaman yükselen performansları getirdi. Tomas, sadece 'Altın Vuruş!'ları yaptı.
İlk dakikalarda, her iki koç da alan savunmasını tercih ederken, F.Bahçe boyalı alanını, hiç mi hiç savunamadı. Başta Furkan, Songaila ve Lucas, sarı-lacivertli boyalı alanı delip geçerek, basketler üretince, G.Saray skor hakimiyetini kolayca ele geçirdi. Pota altı duvarı yıkılınca, yediği sayıların açığını, dış atışlarla karşılamaya çalışan F.Bahçe, devre sonuna kadar Ömer(1/5), Gist(0/1), Tomas(0/1), Engin(0/2) ve Jerrells(0/2) ile sürekli 'Karavana çekti!' Üçlükleri atamadıkça ısrar etmek, devre sonunda, 1/11 ile 9,1 gibi bir 'Üçlük felaketi!' ortaya çıkardı! Tüm bunlara rağmen, 6 tane serbest atışı heba etmese, F.Bahçe devre sonunda skoru lehine çevirebilirdi. Çünkü son 3 dakikada savunmada, belini biraz doğrultarak, işi idare ediyordu!
Ancak, F.Bahçe'nin 'Yumuşak Karnı Pota Altı!'nı Furkan, Lukas, Songaila ve Shipp ile delen G.Saray, devreyi 4 farkla önde bitirmeyi başardı.
F.Bahçe, 3.periyotun hemen başında Engin ile biri üçlük, 5 sayı kaydedip, takımını tek sayı öne geçirince, taraftar ümitlendi. Ancak, Engin ve Gist iki üçlük denemeden isabet bulamayınca, gidişat kötüye döndü. Bu sezonun en başarılı hücum eden iki takımından biri olan G.Saray'da tüm oyuncular 'Karınca-kararınca!' skora katkıda bulunmaya başlayınca, fark 9'a kadar çıktı. F.Bahçe'de ise iki skorer oyunu Bogdanovic ile Tomas'ın skora katkıda bulunamamaları, Kanarya'nın başını yakıyordu! Ancak, yukarıda dediğim gibi iki üçlüğü ile G.Saray'ın ipini Tomas çekti.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor

''TEKNOFEST Azerbaycan'' için geri sayım başladı! İşte ilk fotoğraflar

''Dağların kartalları'' dosta güven, düşmana korku veriyor! Ansızın vuruyorlar